Za chvíli pravá Itálie

Prošel jsem dnes Brixenem, kde po hospodách úpěl Karel Havlíček Borovský, kam ho vyhnala rakouská vláda a to úpění mu platila. Konečně okolí je tu hezké, ještě kousek popjdu a dám oddech.

Prošel jsem dnes Brixenem, kde po hospodách úpěl Karel Havlíček Borovský, kam ho vyhnala rakouská vláda a to úpění mu platila. Konečně okolí je tu hezké, ještě kousek popjdu a dám oddech. Bylo dnes vedro. No vedro mi nevadí. Ve vedru, tedy suchém vedru pookřívám.

Se vrátím k KHB. asi to není nic jednoduchého být sebran a odvezen ma druhý konec monarchie. Ale zas takové utrpení to nebylo a proti komunistickému jrdnání s lidmi byl ten “ žalář národů“ neskutečně humanitní. Navíc jsme se tak skoro po sto letech vrátili k Evropě bez hranic, pasů a skoro s jednou měnou. 

Jinak dal jsem si dnes dvakrát presso a už si ho nedám. Malinkatý hrníček a ještě, tak kafe na dně. Chtějí za to euro. Kdyby byl aspoň plný. No jiný kraj jiný kafe. Pomalu vycházím z hor. Kopce se snižuji a u také opustím Jižní Tyroly a německou část. Pak už jen italskya nebo anglicky. Jo jo, bude veselo asi jako v Portugalsku. Myslím co se domluvy týče.