Umí si to děvčata zařídit

Nějak se začínám zase bavit životem. Ne že bych se dosud nebavil, ale v poslední době je té zábavy nějak víc. Seznamuji se s novými lidmi, hlavně ženami.

Nějak se začínám zase bavit životem. Ne že bych se dosud nebavil, ale v poslední době je té zábavy nějak víc. Seznamuji se s novými lidmi, hlavně ženami. Píši si knihy, kterých psaní mě vždy zcela pohltí. Ani jsem netušil, že fiktivní příběh může tolik pohltit. Pouštím si staré filmy, válečné, nebo sci-fi. Včera jsem se díval se zaujetím na Supermana z roku 1978, časem se podívám na další. Jsou krásné takovou svou naivitou a vlastně i pohledem na život. Dokonce se učím hrát i squosh. Včera pro mne Martin odpoledne přijel, zajeli jsme na Arbesovo náměstí a celou hodinu jsem se tam potil při pinkání. Hrál jsem squosh, spíše pokoušel se hrát poprvé.

Po squoshi jsme šli k jednomu známému do restaurace na večeři. Dal nám stůl na hezkém místě, v nekuřácké sekci, ovšem vedle dvou hlučných ruských rodin s malými dětmi. Chvíli se mi zdálo, že si zaberou celou restauraci. Dal jsem si „kachní prso,”tak ho totiž inzerovali na jídelním lístku a mátový čaj. A nakonec jsem se nechal olíbat mladými servírkami, které staříka ochotně líbaly. Jedné, která byla obzvláště líbací, když jsem ji tak označil, tak jí tohle pojmenování náramně potěšilo, jsem dal vizitku. Pro jistotu, kdyby náhodou chtěla jít na kafe.

Přečetl jsem si v komentáři Michaela, že má potíže se seznamováním. Asi bych na jeho místě v cizí zemi, pokud bych nechtěl chodit po diskotékách jako abstinující závislý, klidně chodil do veřejných knihoven, tam je spousta vědění chtivých dívek, které se bez rozpaků dají do řeči, mají-li pocit, že chlap má o čem mluvit. Z ženského hlediska, správná řeč vypadá tak, že ona se přiblíží k vybranému jedinci, dá mu šanci, aby předvedl, co umí a udělal, co ona chce, tedy se s ní seznámil, poslochal o čem ona mluví, odpovídal, třeba jednoslabičně a a artikuloval zřetelně, aby mohla říkat, že se jí dvořil, některé dokonce používají slova, jako: „Byl neodbytný a hrozně mě balil, hned mě chtěl. A já zas tak moc nechtěla.”

Nedoporučuje se tohle ženám vyvracet, klidně je nechat při tom a mít na paměti prohlášení jedné mé bývalé favoritky, když říkala, že když se rozběhne, tak nesmí moc rychle, protože zjistí, že za ní nikdo neběží, hlavně ne já. Každá si nějakého vybere, skutečnost že bude Michael vybrán je celkem velmi pravděpodobná. Ona vybírající dívka se bude tvářit, jako že tedy ona neví, jestli o nějaké seznámení stojí, leč nezkušený muž si může položit otázku z jakého důvodu kolem něj krouží? Jenže kroužící dívka, žena ví náramně přesně ke komu se chce přiblížit. Osamělí, čistě oblečeni a střízliví muži vzbuzují zvědavost.

To jsem takhle kdysi stál na chodbě jednoho úřadu, na nic nemyslel, a jak na nic nemyslím, tvářím se zřejmě nějak dramaticky, neb mě vždy v takovém okamžiku, a to bylo i v tehdejším případě oslovila mladá, pohledná dáma, krásně klapající botami, co že mě trápí a co že potřebuji? Udělal jsem modré oči, předal ji listiny, pochválil ji klapajíc botky, řekl jí něco podobného jako včera servírce ve smyslu, že je voňavá a líbací, obě se shodně zapýřily, řekly, že se to skvěle poslouchá. Poté zařídila co jsem potřeboval a šli jsem spolu na kafe. Umělo si to děvče zařídit. Američanka, nebo Angličanka, případně žena z jiné části bývalého britiského impéria by řekla asi „great” a už většinou není co řešit. Jak praví dnešní mládež.

V takovém případě se dáma naprosto bezproblémově zařídí. Jo někteří chlapi jsou skutečně v této oblasti nesmělá trdla. Jeden můj klient, který živí svou studující milou, platí za ni poměrně velké částky, za její exekuce, protože ona zapomene támhle si koupit jízdenku, támhle zaplatit převod auta, nebo něco podobného a exekutor a čert nikdy nespí. Tak onen klient, dost dlouho žil v pocitu bezcennosti pro ni a ona jej v něm poměrně úspěšně udržovala. Jenže, když jsem mu předestřel několika slovy. „Podívejte, vy ji živíte, platíte za ni maléry, možná ji poskytujete i docela kvalitní sex, k tomu bezpečí a jistotu, se pořád domníváte, že pro ni nemáte cenu? Hmm, ujištuji vás, že kdyby jste neměl, tak s vámi není ani hodinu.” Byl dost překvapený, ale začal přemýšlet. Dost se ten vztah srovnal.

Nebyl jediný. Jednoho, podobně přemýšlejícího jsem se zeptal jestli ho jeho žena seznámila z nějakou svou kamarádkou? Odpověděl, že ne. Prý se za něj asi stydí. Musel jsem mu vysvětlit, stud je ten důvod pro jeho ženu až na posledním místě. Spíš je tam strach, že nějaká drzejší, sebevědomější ji ho ukradne. Ukradne ji její jistotu.

Byly doby, kdy jsem měl oči jen pro tu jednu jedinou a ona ta jedna jediná se stejně rozčilovala, když jsme potkali nějakou její známou, nejhorší bylo, když to byla pohledná známá, tak její rozčílení se týkalo buď toho, že já po ní čumím, nebo, že ona se chovala, jako by mě chtěla spolknout. A pro jistotu mi udělala scénu, a o té dotyčné vůbec nemluvila hezky, ačkoliv předtím to vypadalo, jako že div né vlastní sestry, co se milují a na nic nehledí.

Tak nic, už nebudu popuzovat čtenářky, pak mi některé říkají, že by se bály se mnou být, neb sem moc chytrý. To jo, jsem, ale když se zamiluji, jsem stejně slepý, jako každý zamilovaný. Nevidím, neslyším. Pouze si ty ženy zas až tolik neidealizuji. Ale rád je mám, to jo. Už si jen tak hned nedám od nich něco namluvit. Hlavně ne, že je ty chlapi pronásledují a ony jsou z toho otrávený a rozhodně se nechtějí na nikoho vázat. Mimo výjimek, ty potvrzují pravidlo, většina žen se chce vázat, rozhodně víc než muži a většina žen hledá muže, co poskytuje ochotně hmotné statky a city. Přesně v tomto pořadí. Na věku a vzhledu ani tak nezáleží.

Pochopitelně, čím je žena mladší a pohlednější, tím jsou její šance větší. Jenže ve velkoměstě, kde se to jen kráskami hemží, to nemají zas až tak jednoduché. Proto lidé milují velkoměsta pro ty příležitosti, které velkoměsto poskytuje ve všech směrech. Tohle je docela slušně sociologicky i ekonomicky ověřeno. Velká města poskytují hromadu šancí v rozvoji člověka, sportovním vyžití a hlavně v příležitostech, které poskytuje velkoměsto při seznamování, jak partnerských tak obchodních příležitosti.

Z toho plyne pro osamělé muže i ženy, že není třeba věšet hlavu, v čím větším městě žijí, tím více šancí mají. Nakonec, pokud mluví více jak jedním jazykem, tak internet je také takové veliké město plné příležitostí. Mohl bych vyprávět, ale až zase někdy jindy. Jdu cvičit, abych byl ve formě a Martina postupně porazil v tom squoshi. Tomu zároveň přeji vše nejlepší k svátku. Jo jo.