Trochu obav a hodně humoru

Byl to takový zvláštní týden. Klientka o niž jsem psal v posledním blogu mi v pondělí ráno psal SMS, že těhotenství, které mi oznámila den předtím, je těhotenství mimoděložní a musí na operaci.

Byl to takový zvláštní týden. Klientka o niž jsem psal v posledním blogu mi v pondělí ráno psal SMS, že těhotenství, které mi oznámila den předtím, je těhotenství mimoděložní a musí na operaci. Byl jsem dost zaskočen. Několik mých známých včetně mojí matky tímhle prošly a nebylo to nic hezkého. Odpoledne jsem se zajímal jak ji je, tak sdělovala, že se zatím neví jestli je těhotenství mimoděložní a nebo ne. Od pondělí do čtvrtka jsme si vyměňovali takhle zprávy. Nakonec se ukázalo, že se jednalo jen o chybnou diagnosu lékařky, která ji vyšetřovala. Uf, oddech jsem si.

Riziková těhotenství a události tohoto typu nejsou na mou jinak otrlou duši. Navíc, když jsem v tom ještě vztahově interesován. I když jen z pozice terapeuta. Nikdy jsem příliš dobře nesnášel události kolem těhotenství. Vždy mě tyhle trochu dramatické události zaměstnávaly. Konečně i des kdy jsem s ní mluvil, jsem cítil úlevu, že pro tuhle chvíli vše dobře dopadlo, Tahle událost vlastně překryla všechny ty ostatní.

Na chatu se dělo pokračování hysterického chování několika účastníků, kteří mají nějaký názor na mne. Ne příliš příznivý. Bavil jsem se tím, že jsem uhadoval co asi udělají. A jak to prožívají. Většina z nich reagovala jak jsem předpokládal a dělali co jsem čekal. Jen jsem je vždy maličko v jednání jen o krok předešel. Chat má výhodu, že mnohé zůstává skryto, což je zároveň i nevýhodou. Nikdy nelze říci s kým jsem v tuhle chvíli v interakci a kdo je ukrytý za přezdívkou, pokud onoho člověka osobně neznám. Dokonce jsem několikrát objevil vztahy mezi lidmi, kteří jsou mi docela blízko, a já o tom nevěděl, vzhledem k tomu, že mě neměli potřebu o nich informovat. Naštěstí nemám potřebu být o všem informován a neztrácím čs hledáním kdo je kdo. Někteří berou tohle objevování skutečně vážně. Ke svému štěstí. 🙂

Pravdu nehledám, kdo je kdo? Mě zajímá jen v případě, že se chci osobně seznámit a někdy ty seznámení bývají skutečně překvapivá. Chápu, že někteří pod různými nicky mají potřebu se různě chovat, někdy si dokazovat svou chytrost a převahu. Je-li tomu tak a mají li tu potřebu v mém příladě, klidně si s nimi nějakou hru zahraji. Líbilo se mi jak různí lidé mě oslovovali, především tedy ženy a zkoušely provokovat, dopálit mě a vytočit. Většinou to dělaly značně neobratně a byly lehko odhalitelné.

Dál se podobně choval člověk, který vystupoval pod různými nicky, jako -007-, POLSTERGHOST a pak myslím něco jako Omnium, ale tím si nejsem jistý, jestli to byl přesně tenhle nick. aAdalšími. Tahle osoba, možná více osob se mi líbila, jak se vždy vítězoslavně ohlásil, aby mi oznámil, že je to jeden a ten samý. Vždy předtím jsem si udělal screen toho co říká a pak říkal jednomu parťákovi. „Hele, teď jsem za vola.” Hezky jsem se zasmál a pobavil.

Neznám jeho skutečné důvody, proč si vybral zrovna mne aby o mne mluvil jak mluví v mé přítomnosti i nepřítomnosti, neznám jeho důvody z jakého důvodu má ke mě vztah, jež dává tím způsobem jakým dává najevo. Nikdy jsem ho neviděl, nikdy nemluvil. Vysvětlení může být několik a všechny mohou být správné a všechny mohou být mylné. Od žárlivosti, úzkosti, že bude vypadat jako chudý a hlupák, po pohrdání.

Ani jeden způsob chování jej neukazuje ve světle zralého člověka. Samo sebou jsem v kontaktu s ním dělal spoustu kroků jež očekával. Některé naprosto nečekal. Zachraňoval tvář chechtajícíma se smajlíkama .Pak bylo evidentní, že je překvapený. Lhal, podváděl a pomlouval. Vím jedno, pokud se někdo takhle chová, vypovídá to o něm, nikoliv o mě. Má-li někdo názor, že určité moje chyby někoho k takovému chování opravňují a hodlá li tím jeho chování omlouvat, pak to vypovídá také o něm.

Nevím kdo to je, nehodlám po něm pátrat, pokud ho mají někteří mí kdysi blízcí lidé ve svých přátelích, nezávidím jim ho. Tak jako nevím kdo je PORIZEK19 a další jeho číselná řada Pořízků. Ani on není můj kamarád. Jak se někteří domnívají. Jen Pořízka nepovažuji za destruktivního člověka. I když z jeho způsobem humoru a vyjadřování ne vždy souhlasím. Ale co vím o člověku s nickem -007- a další zcela určitě, tak že pomlouval lidi, kteří se s ním setkali, třeba vendy.lka. Ta nešťastnice jej dokonce pozvala domu na návštěvu, když měl cestu přes její bydliště. Jeho i jeho dceru pohostila. Za pohostinství se ji dnes odměňuje, pomluvami, výsměchem a urážkami. Vskutku inteligentní a vstřícný člověk. Některým dalším vyhrožoval,některé jeho vyhrůžky jsem četl, konečně vyhrožoval i mě. O dalších jsem byl informován. Možná pravdivě.

Zřejmě miluje druh humoru, kdy se ho lidé bojí a mají z něj strach. Nejsem citlivka, ale tohle mi vadí. Nevadí mi když se lidé hádají, nevadí mi sprostá slova. Je-li jich příliš, pak z pozice správce ukončím debatu a přeruším ji. Jen si myslím, že vyvolávání strachu není humor. Sám za sebe považuji určitý druh vyjadřování za humor. Chápu, že se druhým lidem nemusí zamlouvat. Ale vyhrožování pod jakoukoliv záminkou a z jakýchkoliv důvodů, za humor rozhodně nepovažuji. To je jen a jen obyčejné zastrašování, které se dá nazvat manipulací za pomoci vyvolání strachu a ovládnutí druhého člověka. Svědčí to o to vyhrožujícím. Já na tohle jsem celkem odolný. Ani se tím nedám vytočit, i když se lidé kolem mne snaží. Bohužel jiní nejsou tolik odolní jako já a nebo třeba další. A takové projevy na chatu nepovažuji za demokracii, jak se mi někteří snaží namluvit.

Pokud mi někdo něčím vyhrožuje, musí to udělat. Jestli mi někdo vyhrožuje, že něco zařídí v můj neprospěch, jako onen gentleman, pak čekám, že nekecá a udělá to. Jinak je jen mluvka, co ho neberu zhola vážně. Lidé, co se pohybují kolem něj, (myslím na chatu) mě ujišťovali, že je opravdu nebezpečný. No už to někteří dělají několik let, on sám se tak chová jako agent, co má právo zabíjet ve službách Jejího Veličenstva. Mluví a stále nic. Nevím jestli by její Veličenstvo bylo z tak laxním příslušníkem spokojeno? Zřejmě se mě bojí a z toho důvodu se mi vyhýbá a schovává se jen za chat a nick. Jestli se bojí a vyhýbá se mi, tak on i ti ostatní jsou jen kecající troubové co se snaží mě a ostatní zastrašit. Pak plýtváte jen energií vážení.

Pokračujte dámy a pánové. Jste nudní a stačí malý náznak toho, že udělám něco, co by vám zamezilo přístup na net a do místnosti, znejistíte a měníte chování. Asi nemáte moc odvahy jít do něčeho riskantního. Třeba dáma, co si říká Vajina. Tahle robka ze slovníkem stoletého horníka mě obzvlášť baví. V jednom screenu běduje, jak to měli hezky všechno připravené mě vykopat z pozice stálého správce a jak jsem jim to překazil. Prý mi to někdo nabonzoval. Vajino, nenabonzoval. To se dalo čekat, jako se dá čekat, že léto končí a přijde podzim. Těší mě ta hra. Chování agenta a těch dalších mě ujistilo o tom, že jste jen nudní mluvkové, co mají odvahu jen, když je jistota výhry. Jinak pro vaši informaci. Abych vám nadělal potíže, nemusím být ani stálý správce místnosti. Svedu to i bez toho.

Zabývám s tímhle v blogu, protože jsem tohle veřejně slíbil. Také jsem slíbil že vystavím zde screeny, které jsem udělal. Udělám to zatím jinak. Každému zájemci pošlu sadu screenů, kde je hezky zdokumentován způsob humor a vyjadřovaní. Chování a způsob vyjadřování toho údajného prodavače šrotu, milionáře, milovníka hudby a kultury, co si říká -007-, POLSTERGHOST a jinak. Nesleduji všechny jeho pokusy o nové a nové nicky. Nepovažuji to za nutné. Neberu ho vůbec vážně i s tou snahou. Jsou tam jmenovitě i lidé, jež mu napomáhali, Nejsem si jistý jestli vystavením screenu neporušuji pravidla chatu. Pokud ne, pak je vystavím.

Agent říká: „Přijmu každou výzvu.” Já též. Jen se budu chovat jinak, než čeká a budu dělat jiné věci než bude předpokládat. Mám velmi slušné sebeovládání. Jak se mohl přesvědčit. On i jeho slouhové. Tuhle hru považuji za trénink mozku a tím pádem zábavu a přizpůsobím se situaci, kdy neplatí žádná pravidla. Pak se budu řídit svými pravidly. A nebo ztichne, přestane urážet, pomlouvat, vyhrožovat a budete se věnovat tomu, čemu je chat určen. To jest rozmluvě po internetu o věcech co nás jako lidi zajímají. Má právo pokračovat v předchozím jednání a má právo nepokračovat. Je to na něm. Jestli to ovšem není nad možnosti jeho IQ. A možnosti dalších, co se kolem něj shromažďují. Ale s jejich IQ vážně žít nemusím a chovat se podle jejich představ také ne. Konečně žádnou smlouvu jsem o tom s nimi nepodepsal.