Tenhle web nese správný název

Dostal jsem SMS. Takovou, jakou jsem ještě nikdy v životě nedostal. Ta SMS mě ujistila, že tenhle web nese správný název a není to lživá reklama.

Dostal jsem SMS. Takovou, jakou jsem ještě nikdy v životě nedostal. Ta SMS mě ujistila, že tenhle web nese správný název a není to lživá reklama. Dnes mi společnost O2 zaslala oznámení, že přehodnotili účtování datových jednotek a vrací mi částku 40 000 Kč na můj účet. Byla to dřina vydržet jejich omyly, každý měsíc reklamovat, uhánět je, ale opět se potvrdilo. Jste-li vytrvalí a důslední, čas hraje pro vás!

Dokonce vám vaše vytrvalost nese i peníze. Mám radost. Čtyřicet tisíc mi dá dost velkou práci vydělat. A navíc jsem rád, že to co říkám, se potvrzuje i v praktickém životě. Nedávám planá ujištění a laciné sliby. Vždycky, když začíná kurs ujistím účastníky, že pokud si přišli poslechnout přednášku jak na to, ať jdou raději domů.

Protože je čeká peklo. Emoční peklo, kterým budou muset projít. Budou se cítit jako neschopní pitomci, budu je držet u jejich pocitů, budu na nich chtít aby dělali věci, které sice nejsou neslušné, ale oni si nebudou jisti.

O téhle slušnosti je samozřejmě napřed budu muset přesvědčit. Protože většinou mají jakousi falešnou představu o slušnosti. Musím je přesvědčit, že pokud hájí svoje zájmy není to vůbec znak sobeckosti, ale znak dospělosti. Dospělosti, protože se poté dají jen nesnadno okrást, manipulovat, přesvědčit prázdnými sliby.

Budou umět lépe vystopovat lež a podvod u druhých a zjistí, že hájit svoje práva není projev agresivity, ale zdravé asertivity. A nenechají se utopit v záplavě pocitů viny, které v nich chtějí vyvolat ti, co je chtějí za pomoci těch pocitů ovládat.

A když tím projdou a vydrží, uvidí cestu sebevědomých slušných lidí. Lidí se kterým se nedá jen tak vládnout.

Howg. Domluvil jsem!