Špinavý, leč biologicky odolný

Tak sedím v pekařství piju kafe a přemýšlím jestli si mám dát pul dne odpočinek. Včera jsem se nechal zlákat snadnějsí cestou a užil si o deset km cesty navíc.

Tak sedím v pekařství piju kafe a přemýšlím jestli si mám dát pul dne odpočinek. Včera jsem se nechal zlákat snadnějsí cestou a užil si o deset km cesty navíc. No do Padovy mi zbývá něco kolě 400 km plus minus a patnáct dní, kdy se mohu flákat po Rakousku a Itálii. Bavorsko mě nijak ani po těch 16 letech nijak nepřkvapilo. Lidé stejně vlídni jako kdysi, jjen těch krámku na vsích ubylo. Docela citelně. Což je občas potíž. Ne že bych nevydržel o hodinu či dvě být bez jídla, ale přeci jen. Komplikacet to jistá je.

Alpy se už hrozitánsky přibližily. Chtěj nechtěj pár těch kopcu budu muset přelézt. Milada sice má pocit, že jsem chodící mašina, ale mýlí se. Jsem pán co je blíž šedesátce než padesátce a už to do toho kopce není, co to bylo. No nějak je vyfuním. Langsam, aber sicher, jak říkáme u nás v Sudetech. Mladší nebudu, rychlejší taky ne. Jo Milado svalnatý jsem byl před dvaceti lety. Dnes bych si to o sobě netroufnul tvrdit. I když ta pneumatika kolem břicha se cestou zmenšila na únosnou míru.

Takže dopíši tento blog a pomalinku pokročím dál. Někam k vodě kde opláchnu své tělo. Ne ze bych se hodlal mýt, to je stejně ztráta času i ůsilí. Po dvou hodinách bych se mohl znova. A špinavé tělo je biologicky odolné tělo. Imunita jen kvete. Spíš, že nebudu tak smrdět. Citlivky ve městě s tím mají potíž. Tak je nebudu trápit. Čistota je skutečně jen půl zdravi. Druhá půlka je přiměřená špina, která produkuje imunity na vysoké úrovni. Jo jo. To zas bude řečí od těch nadmíru čistotných ale většinou na něco alespoň alergických. Je pravdou, že já osobně jsem alergický na dvě věci. Nedostatek lásky a peněz. Pokud je obojího nedodostatek je ten život nějak méně barevný a zábavný. Ale to je jiná alergie než třeba na pyl, seno nebo jiný podobný produkt . Tak zatím drahouškové.