Tulákům se stejská, kam jít kam jenom jít?

Venku leje jako z konve, stan za který jsem dal 4000 kč se ukázal jako šmejd protože v noci jak začalo lít kompletně promokl a s nim i spacák, který nemám kde usušit. Docela zajímavá situace.

Venku leje jako z konve, stan za který jsem dal 4000 kč se ukázal jako šmejd protože v noci jak začalo lít kompletně promokl a s nim i spacák, který nemám kde usušit. Docela zajímavá situace. Stan na nic, spacák mokrý. Ochranka mě vyhodila z obchodáku když jsem si chtěl přebalit ruksak. Moudře mi radil že si mám najít domov. Koupil jsem si totiž v tom samém obchodáku karymatku, protože ta stará kompletně odešla, k tomu plus tepláky. Chápu chlapce, dělá svou práci a nějaký zarostlý pobuda mu tam nebude dělat kino. Jo jo, bylo tam teplo a sucho. Tak totéž jsem předvedl v nádražní restauraci a tam nic nenamitali.

Piju tedy kafe, koukám z okna, vyměnuji SMS s Markétou a dumám jestli bude pršet jen dnes nebo ještě týden. Počasí mi evidentně háze tuhle pouť klacky pod nohy. Vybavení jaksi neni nekvaltnější. A na to že je červenec a na teploměru bylo celých osm stupňů celsia pak to nemá skutečně chybu. Takže jsem si objednal řízek v nádražní restauraci a až se najim pujdu hledat buď útulnou autobusovou čekárnu jako za mlada někde stranou. Nebo hostel a
případně holt někde v ustraní v mokrém spacáku přečkám do zítra.

Ale počkám az po jídle. Po jídle jsem vždy odhodlanější k činům jež mě mají vysvobodit z potíži. Jo jak jde o existenci jdpu filozofické úvahy stranou. Je fakt, že v tuhle chvíi je mi jedno jestli do Padovy dojdu nebo ne, hlavní starost je zůstat v teple, suchu a pohodlí. Jo jo nechal jsem se zlákat lehkosti stanu a doufal jsem že bude kvalitnější. Teď nemá smysl hořekovat. Hořekováni nechám plačkam na pohřbu.

Řizek byl gut a protože mám ještě suché obleční v ruksaku mohu se směle až dopiju kafe vydat k nějakemu řešeni. Možnosti jsou, zdroje také. To je poslední trumf. Nejsem chudý. To že si nechávám tohle řešeni až na konec, že si zaplatím hotel nebo cimru, není z lakomosti, ale čistě z principu. Nakonec, když na to přijde, koupím listek a jedu domu. Ve vlaku a na nádraži větsinou neprší. Nepochybně ráno bych byl doma. Ale i tohle má čas. Tak mi držte palce ať se dobře rozhodnu.