Skvělý úsměv na líci

Narazil jsem na krásný písčitý bazének vzniklý tím že klesla řeka. Voda v něm do pasu, asi deset stupňu teplejši, ne v řece a nádherně čistá. Strávil jsem tam hodinu. Umyl, něco málo přepral.

Narazil jsem na krásný písčitý bazének vzniklý tím že klesla řeka. Voda v něm do pasu, asi deset stupňu teplejši, ne v řece a nádherně čistá. Strávil jsem tam hodinu. Umyl, něco málo přepral. Tedy jedny ponožky a tričko. Abych se náhodou nezahltil prací. To jsou ty krásné romanticke chvíle pěšího cestování. Takhle si tu cestu představovaly všechny ty slečny, co chtěly se mnou cestovat. Ale on je život naučil. Většinou to bylo jinak. Přístupná mista na koupáni většinou nejsou. A pokud jsou, buď zrovna leje, nebo je zima a nebo je špinavá voda. Romantika celkem mizivá. Tedy pokud nepovažují za romantické všechno i nepříjemné, co takové cestování obnáší.

Pěši cestovani je sice z mého hlediska nejpohodlnějsí. Člověk toho moc neunese, tak toho na starosti moc nemá. Hlavně aby se slušně a pokud možno nerušeně vyspal, najedl, nebyla cesta zas moc do kopce, případně moc z kopce. Nepršelo, a. Nebo nebylo moc vedro. Počasí je určujícím faktorem víc než, kdy jindy. 

Taky nesmí Milado moc bloudit. Protože se děsně nachodí a nikam se nedostane. Pokud se někdo diví, že píši o takových obyčejnych  věcech diví se neprávem. Třeba o té italské majitelce, která uměla anglicky a když jsem ji řekl, že jdu ke sv. Antonínovi, prohlásila, že to je nejlepši, co jsem mohl udělat. 
Dohlídla na to abych dostal pořádnou porci špaget. Říkala tomu „pašta.“ Přinesla kafe a ptala se jestli je dost velký. Při pohledu na mě usoudila, že ne a odnesla ho a přinedla plnějśí. Takové události člověku rozjasní tvář. Pak jde a zpívá si: Ptáš se jak mi dupou králici?Dobře, přijd si poslechnout. S úsměvem v trojstupu, obcházejí chalupu. Skvělý úsměv na lici, tak mi dupou králíci.

Jo jo to se to pak vykračuje po rovině na cyklistické stezce.