Plakat budeš dívko má, že odešel jsem z domova…

Vyrazil jsem z Příbrami a dorazil do Pičína. Vesnička se to zdá být útulná, podobně jako bývá útulný divčí klín. Posedím u hospody. Neb hospoda otevírá až za hodinu.

Vyrazil jsem z Příbrami a dorazil do Pičína. Vesnička se to zdá být útulná, podobně jako bývá útulný divčí klín. Posedím u hospody. Neb hospoda otevírá až za hodinu. Vařím kafe, ovesnou kaši jsem už snědl, předtím cestou ve vesničce Žirovy jsem dostal třešně od gentlemana v mém věku, který když mě spatřil začal zpívat píseň: kam tak trempe, trempe kamaráde pospícháš? přešel silnici a strčil mi koš s třešněmi až skoro pod nos. Ostýchavost a upejpavost nejsou mé nejsilnější vlastnosti, takže jsem hrábnul. Třešně byly dobré, přátelskou debatu o výhodách a nevýhodách pěšího cestování nam překazila jeho manželka, co na něm chtěla nějakou neodkladnou práci.

Ženský jak se nemůžou plně zůčastnit nějaké mužské vědecké debaty, okamžitě najdou způsob jak tutu mužskou debatu přerušit požadavkem aby diskutující šel vykonávat nějakou neodklanou činnost, co sice měla čas asi půl roku, ale teď v tuhle chvíli nepočká ani dvě minuty. Jo škoda že katolická církev ustoupila od požadavku sv. Pavla: žena ve shromáždění nechť mlčí!!! to považuji za velmi smutnou událost. Stejně jako že v manželském slibu už není slib poslušnosti ženy k muži. Kdepák já už moc ty novoty nemusím. Muž se má o ženu řádně starat a žena má poslouchat.

Jsem prostě macho. Zřejmě se asi nezlepším. Včera, když jsem platil pension, pravila ta dobrá paní, že kdybychom byli dva, měl bych to o sto korun lacinější. Za každého jen čtyři sta korun místo pěti set za jednoho. Zesmutněl jsem, neb jsem ji vysvětlil, že bych neušetřil, jelikož bych to zase zaplatil já. Starám se o ty ženský a ještě mě neposlouchají. Kam ten svět spěje? Když ji slíbím, že ji jednou zmlátím za drzost a neposlušnost , ušklíbne se a řekne, že jí to slibuji už dva roky a nic. A ještě je na mě drzá víc.

No jo, asi mám dobré srdce. Navíc zřejmě ten svět nezachráním, civilizace půjde do kopru ať chci nebo nechci. Ženský budou drzejši a drzejší až nakonec zjistí, že už to tak dál nejde a budou na chlapech chtít aby s tim zase něco udělali. A ty troubové se zamyslí, něco vymyslí a svět se bude točit dál a dál. A ženský budou mít zase zlatý časy. Jinak ten pension ASFA v Příbrami mohu jen doporučit. Čisto, útulno a myslí že není za služby, co poskytuje drahý. A z Přibrami od pensionu do Pičína k hospodě je to 12 612 kroků. Jo jo.