Chceš píseň Severu znát…

Dal jsem si maxi řízek s chlebem. 300 gramů. To když jsem sešel ze Svaté Hory a začalo znova blýskat. Unikl jsem do restaurace. Dnes už po druhé. Teď někde nakoupím a budu hledat nocleh.

Dal jsem si maxi řízek s chlebem. 300 gramů. To když jsem sešel ze Svaté Hory a začalo znova blýskat. Unikl jsem do restaurace. Dnes už po druhé. Teď někde nakoupím a budu hledat nocleh. Včera jsem za pomoci Petra vyřešil problém s plynovou bombou, kterou jsem nesl jen tak, neb jsem zjistil, že sice šroubení má, ale našroubovat na ni vařič nelze. Pak se ukázalo, že bomba má o 0,2 desetiny menší rozměr. Panečku, jásal jsem radostí. Ale jiný typ bomby pasoval, takže si mohu po ránu opět vařit kafe. Petr zajel do Příbrami a přivezl.

Na Svatou horu jsem dnes dorazil po poledni. Zrovna začalo pršet. Schoval jsem se do restaurace, kde měli místa tak pro třista lidi, ale jediné, co mi byli schopni poskytnout, bylo kafe. Jinak nic k jídlu. Prý měli hodně akcí a všechno snědené. U snědeného krámu hadr.

Ještě se vrátím k bombě. Nejde mi do hlavy, že všechno se reguluje a klidně takova věc jako je stejny rozměr šroubení regulačnímu úřadu unikne. Ještě že mám známe. Schopné známe, co vlastní i šupléru. A ochotu pomoci. Takže se mohu směle vydat na Pičín, Řitku, Beroun a dál a dál na sever. Třeba bude mírně chladněji. Ale jen mírně. A třeba jako včera budu zase spát u rybníka, kde budou ryby vyskakovat nad hladinu.

Mám rád taková místa, ale spím u nich málokdy. Většinou tam bývá provoz místních. V noci mě zrovna probudil zamilovaný pár. Měli trochu studu a odpakovali se o kus dál. Nerad někomu kazím lásky čas. Posvítil jsem na ně, abych věděl kdo tam ruší. Stačila se zahalit, nebo on ji nestačil odhalit. Stanu si nevšimli. Inu touha zaslepuje. Lekli jsme se všichni. Já tím že mě probudili. Oni tím že jsem na ně blesknul. Jo, život zamilovaných a pěsky cestujícich je občas dost náročný. Jo jo.