Petice proti hazardu na Praze 5? Sem s ní, přidám se.

Musel jsem na skupině zvednout hlas, když jeden z klientů, který opakovaně se zápalem, což mu nemám za zlé, hájí alternativní léčbu rakoviny, oproti klasické medicíně.

Musel jsem na skupině zvednout hlas, když jeden z klientů, který opakovaně se zápalem, což mu nemám za zlé, hájí alternativní léčbu rakoviny, oproti klasické medicíně. Judita se divila, co že se děje, když si vedle dělala papíry. Inu můj námořnický hlas, v čase potřeby má pořád zvuk. Umím řádně zařvat bez jakéhokoliv rozčilení. Ten klient nebyl k zastavení. 🙂 Jen jsem si tak říkal, co by asi dělal, kdyby, což mu v žádném případě nepřeji, tu rakovinu dostal. Nepochybuji o tom, že alternativní medicína má své místo, má své výsledky, ale jako pacient, musím říci, že jsem mnohokrát byl vděčný za klasickou, objektivistickou medicínu. Třeba, když jsem měl virový zápal plic, byl jsem moc rád, že mě léčí antibiotiky a nikoliv bylinami. Nebo „zdravou stravou.”

Problémem tohoto světa jsou spravedliví-vševědoucí. Mající na vše odpověď a nehynoucí přesvědčení o správnosti svých postupů. Ti jsou neodklonitelní ve svých pravdách a přesvědčeních a dokážou napáchat nekonečně mnoho zla ve svém úsilí o dobro. Všichni ti bojovníci za něco, je lhostejno za cokoliv, ale jak slyším někoho vykládat, že bojuje za správnou věc, už hledám kde budou asi hromadné hroby jejich odpůrců. Myslím, že ani nepřeháním. Myslím, že třeba libovolné náboženství je dobré pro lidi, pokud ono náboženství začíná nějakým etickým kodexem, ale jakmile ho dostanou do ruky bojovníci za čistotu víry, je zle. Stejně tak ekologičtí nadšenci a sociální spasitelé lidstva.

Stejně tak je tomu se zdravou výživou a alternativní léčbou čehokoliv. Nakonec, nijak se nezříkám psychosomatiky, stejně jako jógy, nebo zenu, ale už párkrát v životě jsem byl moc a moc rád, že mám na výběr a mohu oslovit i to stále více pomlouvané zdravotnictví. Nakonec v něm dvacet let pracuji a znám mnoho slušných doktorů, středního personálu, plus dalších lidí v něm pracujících. Osobně si myslím, že by nemělo být zcela zdarma, financováno jen ze státního rozpočtu, protože potom si mnoho lidí myslí, že se nemusejí o své zdraví starat. Nemusí a podle toho se i chovají.

Takže tak. Od bojovníků za „správnou věc raději dál.” Ano, když lidé mají pocit, že už je něčeho dost a začnou tlačit na obecní vedení, které zvolili, aby třeba udělalo něco s hazardem, pak je na místě, jestliže se zastupitelstvo zdráhá na místě občanský protest, poskytnutí jasné informace, že skutečně shromáždíme takové prostředky v rámci zákona abychom dosáhli svého. Pochopitelně zájmové skupiny se budou bránit, ale občané si budou přát obec bez heren, pak se prostě zastupitelé podrobí přání občanů, nebo půjdou. Nakonec, obecní volby jsou za rohem a slibů, už jsme slyšeli dost. Činy nás zajímají, ale ještě před volbami, nikoliv až po volbách.

Myslím, že po posledních parlamentních volbách už mnohým došlo, že není v Ústavě paragraf o vedoucí úloze strany a tedy ani obecní zastupitelé nemají místo na radnici až do smrti. Není třeba vést boj, jen je třeba jim sdělit, že pokud to vedou jak to vedou, po volbách končí. Jasná informace o tom, že by mohli dostat šanci i jiní, má svou cenu. Pak pochopitelně skončí i jejich figurování na výplatních listinách všech možných lobbistů. Což je skutečnost pro mnohé zastupitele velmi nepříjemná. Jejich životní úroveň značně klesne, neboť vděčnost těch zájmových skupin není nekonečná.

Mít prostředí, kde nehrozí „legální” okrádání ve velkém, není k zahození. I zde mohou občané mnohé udělat v zájmu svého zdraví. Manželky a partnerky se nebudou muset bát, že jim muž zase prohraje vše, co má cenu a nadělá dluhy, která nikdy nemůže splatit. Když mluvím o mužích, tak asi nejsem nějak korektní, jsou i ženy hráčky, ale je jich podstatně méně. Jo jo, musíme své politiky vychovat. Nejlepší výchovou je odstavit je od lizu a koryt aby pochopili, že jsou skutečně služebníci, nikoliv naše knížata s dědičnými lény.

Jo, zdravý způsob života není jen se cpát karotkou,kukuřicí, brokolicí a jinými podobnými produkty, které tak vehementně prosazují vegani a jim podobní. Ale třeba i zákony, které neumožňují lichvu, a tím pádem nepřivádějí ty „legální zloději” lidi do zoufalých psychických stavů. Tam pak se zdravotní stav velmi rychle zhoršuje. Už se nedivím lidem, kteří si půjčili, že se pak vyhýbají všem možným platbám, přesně v rámci zákona, když se tváří že nic nemají, protože mít dluh u exekutora, znamená ho nemít vůbec možnost splatit, pokud má ten člověk jen plat.

Docela rozumím těm, kteří pak hledají zákonné prostředky a nacházejí je, jak něco mít k použití k životu, nepřijít o to a zároveň to nevlastnit, aby na ně exekutor nemohl. Lobbisté si u politiků koupili takové zákony, že je to hřích do nebe volající. Jenže, naštěstí, mnozí lidé nejsou hloupí a nemohu je po tom všem, co vím od svých klientů o jejich životní situaci, soudit, když se vyhnou jakémukoliv placení, protože oni jsou vlastně odsouzeni díky úrokovému nastavení platit do smrti, a nic vlastně nesplatit, jen ty úroky. Prostě platí exekutorům lehký život. Jistě, do problému se dostali jako hazardní hráči. Ale jak říkám, systém je nastavený tak, že ti lidé nejsou schopni většinou nic splatit, při sebelepší vůli. Lépe řečeno, není konec splátek.

Takže asi by bylo dobré využít volební právo, na ten se exekuční zákon naštěstí nevztahuje a pokusit se trochu tu situaci vylepšit. Aby si tu ti zloději ze zákona nemohli dělat zas až všechno, co si myslí, že si dělat mohou. Kolovala v blázinci petice proti hernám, bohužel jsem ji nemohl podepsat, neb nebydlím na Praze 8, ale kdyby byla nějaká pro Prahu 5, tak sem s ní. Přidám se. Tak přeruším tok myšlenek a jdu vařit čočku a kuře. Jo jo.