Neděle a bigbít session

Tak tak, když se člověk snaží, najde. Hledal jsem dobrý zastřihávač fousů a našel jsem. Vydal jsem se kvůlivá tomu včera pěšky do vsi.

Tak tak, když se člověk snaží, najde. Hledal jsem dobrý zastřihávač fousů a našel jsem. Vydal jsem se kvůlivá tomu včera pěšky do vsi. Sice mé úsilí sabotoval mírný déšť, ale nakonec jsem pomalu z Barrandova došel ke Smíchovskému nádraží, tam déšť zhoustl, leč to už jsem stačil se schovat do Metra a popojet na Náměstí Republiky, kde zrovna procházel Prague Pride, což mě nijak nezaujalo. Nějak nemám potřebu demonstrovat, že jsem heterosexuál, podobně jako bych neměl potřebu dokazovat, že jsem stejně cenný jako homosexuálové. Ale to jen tak na okraj.

V Palladiu jsem nenašel žádnou prodejnu, která by nabízela druh zboží, za kterým jsem se vydal. Asi to bylo tím, že jsem koukal po těch krásných holkách, co tam byly. Buď tam měli sraz, nebo tam chodí normálně. Takže jsem se přemístil na Národní třídu, kde jsem si koupil značku Remington, doma jsem ho vyzkoušel, vyhovuje. Pobavil mě prodavač, co ze mě chtěl vymámit dvě stě korun, jako kdyby se mi náhodou rozbil, já bych si ho mohl v záruční lhůtě vyměnit, bez čekání a nemusel bych ho dávat do servisu. K tomu bych měl novou dvouletou záruční lhůtu. Inu praktiky, jak nás legálně oholit o peníze se množí. Jako by jim nestačilo, že si u nich něco koupím. K jeho údivu jsem neměl zájem. Inu viděl staříka, tak se snažil.

Jedna věc, co mi občas brání si něco koupit přes internet, je ta skutečnost, že e-shopy vyžadují i telefonní číslo k adrese. A když dostanou adresu mají pocit, že mají právo mi posílat nabídky na kdejakou hovadinu, co prodávají. Dokonce onehdy, když jsem si kupoval tablet v kamenném obchodě, chtěl na mě prodavač také telefon a adresu.

Vysvětlil jsme mu, že jim musí stačit, že jim zboží zaplatím. Už tak mě dost otravují všechny firmy, co jsem u nich přes internet nakoupil v mail neustálými nabídkami čehokoliv. Skoro vůbec nedostávám privátní maily, protože většinou mi lidé, co se mnou potřebují mluvit zavolají, nebo napíší přes FB.

Paleo dieta funguje, pomalu ale jistě se ztrácí ta pneumatika kolem pasu. Centák k centáčku a budu muset koupit nové kalhoty. Neb z těch starých vypadnu. Navíc mi chutná. Takže se netrápím, trochu se pohybuji a dílo se daří. Dnes jsem zjistil, že mám něco málo přes osmdesát. Jak se dostanu pod osmdesát, což by mohlo být tak během měsíce, bude dobře. Jo, stačí si hlídat jen sacharidy.

Jíst maso, zeleninu, vajíčka a ořechy, občas ovoce, dnes jsem dal banán. Abych si užil, tomu tvaroh, jen jsem byl zklamaný, že neměli lískové ořechy, nevadí, koupím je zítra cestou do blázince. Tam mám plnou misku ořechů, jsou dobré jako svačina, zasytí a jsou na nervy.

Mít dobré nervy se vyplatí. Znám spoustu lidí, co je ztrácí a ještě jsou na to pyšní. Prý se z nikým neserou. No spíš neposlouchají, protože, když nemají nervy, nemají ani sílu poslouchat, co jim druzí říkají. Tak začnou řvát a přes řev neslyší svět kolem sebe.

Poslouchám bigbít ze starých časů. Kalandra, Mišík, Michal Prokop, zlehka si tu nostalgicky pobrukuji. Sousedi asi nejsou rádi, jenže už dlouho jsem si neudělal bigbít-session, dnes mám na takovou chvilku nálady na bigbít. Občas si člověk musí trochu hrát, zpívat, jen tak aby věděl, že je naživu a nemá jen povinnosti. Občas něco přidám na FB. Jo jo.