Malá vsuvka

Mám v úmyslu napsat a postupně zde uveřejnit knihu a žárlivosti, vztazích a dalších záležitostech.

Mám v úmyslu napsat a postupně zde uveřejnit knihu a žárlivosti, vztazích a dalších záležitostech. Bude obsahovat jako předchozí kniha „Svobodní v bolesti“ upravené vztahové příběhy jak moje vlastní tak mých klientů. První tři kapitoly jsem uveřejnil. Samozřejmě chápu, že mnozí, které osobně neznám, se v těchto příbězích poznají a budou mít za to, že je o nich. Pakliže je tomu tak, pak je mi líto jich samých, protože to o čem budu psát a už píšu se může dotýkat kohokoliv a prožít takový příběh může kdokoliv.

Tyto příběhy jak jsem je prožil a vyslechl, byly plné vášně, nelogického jednání, bolesti, smutku a zmaru. Přesto jsou a budou psány jako určitý pohled na cestu vedoucí k něčemu jinému. Budu-li používat jména, budou změněná, nebo budu mluvit o bývalých láskách, mých klientech atd. Rozhodně to nebudou a nejsou zcela autentické příběhy.

Je-li někdo nespokojen s mým přístupem k věci, má na nespokojenst samozřejmě právo. Ovšem, myslím, že mám právo popsat jak události vidím, jak jim rozumím, nebo nerozumím. Má přítelkyně Markéta si ony příběhy čtě a vzhledem k tomu, že je psycholožka, diskutujeme o nich. Docela chápe, že ve svých 58 letech mám svou minulost, svůj pohled na svět a lidi na něm žijící. Konečně je na každém zda souhlasí z mým pohledem, nebo ne. K tomu slouží komentáře.

Jan Jílek