Je jasný den a nad horami září duha. To Bůh vítá dobrodruha II

Probudil jsem se časně zrána v jedenáct. Včera jsem ušel málo, skončil jsem před Nymburkem. Kopíruji tok Labe. Tak je to o něco delší, ale i tak, včera to byla bída.

Probudil jsem se časně zrána v jedenáct. Včera jsem ušel málo, skončil jsem před Nymburkem. Kopíruji tok Labe. Tak je to o něco delší, ale i tak, včera to byla bída. Puchýř se mi udělal, pak mi prasknul, trchu opruzenin do toho a ztrácel jsem chuť nějak trpět. Ale ráno moudřejší večera . Dnes už to jde. Dorazím do Kolína do večera a budu pokračovat na Chvaletice. Pak se uvidí kam dál.

Cesta podle Labe je parádní, jak se mi udělalo lépe, mám chuť se už vybavovat. Dnes hned po ránu jsem dal řeč s jezdeckou skupinou mladých dam. Pil jsem kafe u stanu, když kolem zrovna jely. Koníkům sem se moc nelíbíl, musely kolem mne pomalu. Jedna povídala že by si taky dala kafe. Říkám ji, „máš-li krásko hrnek, klidně sesedni, uvaž koníka a přisedni, kafe bude na to tata. “ Prý, že nemá hrnek. Nelenil sem a nabídl ji ze svého, ale varoval sem ji, „když se napiješ, budeš za mnou chodit.“ Riskla to, tak jsem zvědavý jestli bude.

Jo jo, včera sotva lezu a dnes mladý holky ukecávat. Ale pravdou je, že mi otrnulo. Ono to vždycky jednou dvakrát za cestu přijde, taková ta šílená lenost. Človek má pocit, že usel sto kiláků, pak zjistí, že to bylo dvacet.

No nic v Nymburce jsem si dal smažené stehno u Číňana, nakoupim v lékárně náplastě, jak se zdá budu je potřebovat a budu pádit na Poděbrady. Před patnácti lety jsem trasu Kolín – Čelákovice ušel za necelý den. Holt časy se změnily.

Nebudu plakat, prostě jsem zestárnul a chodím pomalu a málo, zatím průměr 25 kiláků, snad se to zlepší aspoň na 30. Někdo v komentářích psal že se to třetí den zlepší a tělo nebude bolet. Doufám, doufám. Vím , že to tak bylo zatím vždycky, tak uvidíme.

Ale zase podle Labe je to príma. Lidi na kole, pěšky, rybáři, tak když nic jiného je s kým poklábosit o počasí, ženských i o životě. Tohle mě na putování po Čechách baví.