Je jasný den a nad horami září duha. To Bůh vítá dobrodruha III

Zaskočila mě večer bouřka, taková malá místní středoevropská. Ale stihl jsem postavit stan na pěkném rovném místě. Zatáhl jsem zip a začalo krásně lít. Holt nebylo mi přáno dojít daleko.

Zaskočila mě večer bouřka, taková malá místní středoevropská. Ale stihl jsem postavit stan na pěkném rovném místě. Zatáhl jsem zip a začalo krásně lít. Holt nebylo mi přáno dojít daleko. Vypadá to že se tuhle dovolenou asi neuženu samým spěchem. Nakonec, kam se hnát?

Ale dnes jak se zdá si tělo už pomalu zvyká, takže se lepší má nálada. Ono je to vždycky stejné. Napřed začne bolet jedno, pak další, nakonec bolí celý chlap a člověk přemýšlí, kdo ho na ten nápad přivedl. Po dvou, třech dnech si tělo zvykne, aby nakonec mu přislo samozřejmé, že se dře, nikdo ho do dřiny nenutí.

Sedím v pizzerii sleduji kuchaře jak vyhazuje těsto do vzduchu. Dělá to náramně elegantně. To asi aby pizza měla lepší tvar a chuť. Chvíli sem se vybavoval s provozní. Pravila, ze její děda ješte v 96 četl bez brýlí. Tak jsem dodal. A naposledy se ženil v 90. Oponovala, že s babičkou byl sedmdesát let. No to je snad na řád práce. Nebo medaili za odvahu.

Ono dožít se devadesáti šesti je úctyhodný výkon a k tomu ještě být s jednou ženskou. To se hned tak nevidí. Dnes lidi vydrží spolu tak sedmdesát měsíců a už mají pocit, že je rozděluje nepřekonatelný odpor. A taky že rozděluje.

Pořídí si dům na hypotéku, jedno dítě, na zahrádce grilujou a pomalu ztrácejí smysl. Pokud vůbec nějaký našli. Holt smysl se dost těžko hledá, pokud člověk nepochopí, že nejlepší je být prospěšný. Což sice neznamená být permanentně šťastný. Ono toužit být permanentně šťastný je vlastně spolehlivá poukázka na blázinec.

Nakonec blázince jsou plné těch co toužili být permanentně šťastní. Aspoň co se oddělení závislosti týče. Stejně jako hřbitovy jsou plné optimistů.

Optimistů, co mají pocit, že všechno zvládnou a nic není nemožné. Ale ti co svůj optimismus přežijí, vyrovnají se s ním pak mají pohodlný život. Pochopili, že respekt a opatrnost mají své místo v životě.

Tak snědl jsem celou pizzu, vypil dobré kafe, mobil se pomalu dobil, tak mohu klidně dál. Léto pomalu se rozjíždí. Uvidíme jaké bude.