Elence k narozeninám

Elenka má narozeniny. Už ji jsou celé tři roky. Inu, letí to. Děti hrozně rychle rostou. Než se člověk naděje z miminka se stane dítě, co nenechá nic a nikoho na pokoji.

Elenka má narozeniny. Už ji jsou celé tři roky. Inu, letí to. Děti hrozně rychle rostou. Než se člověk naděje z miminka se stane dítě, co nenechá nic a nikoho na pokoji. Uvidíme, jestli ji ta odvaha, kterou dnes má, vydrží.

Odvaha je v životě potřeba. Když chybí, je život docela těžký. Takže přeji své vnučce Elence, aby ji odvaha vydržela a uměla se v životě vyrovnat se všemi těžkosti, které ji potkají. Vyrovnat a umět z nich růst a sílit.

Spoléhat se na štěstí, doufat, že nás nic těžkého v životě nepotká, že se nebudeme muset vyrovnávat s potížemi a život bude jen sladký, je holá zhůvěřilost. Taková víra nadělá víc potíží, než ty těžkosti samy. Takže Elence přeji, aby ji taková víra nikdy ani nenapadla. Ale aby měla víru v to, že pokud se člověk opravdu snaží, umí hledat cesty jak na to, tak nakonec i přes potíže zjistí, že život je sladký. Jo jo.

3 komentáře

 • Jihan napsal:

  Myslím si, ze bolest přichází
  Myslím si, ze bolest přichází ve zdánlivém okamžiku neřešitelnosti situace. Starost přichází a je tu proto, abychom řešili zdánlivě neřešitelné a ať je malá, či velká, vždy je opravdová. A okamžik vyřešení je Sladky:-)) Tak to cítím:-) Jihan:-)

 • Anonymní napsal:

  Pokud jde o opravdové
  Pokud jde o opravdové starosti s dětma, ty bolí, jsou všechno jiné než sladké. Takové tvrzení mě dokáže vytrhnout z mlčení :-).
  Jana

 • Jihan napsal:

  Při dětech si poprvé člověk
  Při dětech si poprvé člověk uvědomí, ze i starosti, které s nimi přicházejí, jsou sladké:-)) Jihan:-)