Černý mrak a déšť

Po týdnu opět dorazili řemeslníci, kteří před týdnem začali vyrábět zasklení balkonu. Původně měli přijít v sobotu, potom v neděli a nakonec tedy svatosvatě slíbili, že ve čtvrtek.

Po týdnu opět dorazili řemeslníci, kteří před týdnem začali vyrábět zasklení balkonu. Původně měli přijít v sobotu, potom v neděli a nakonec tedy svatosvatě slíbili, že ve čtvrtek. Omlouvali se, že jim dodavatel nedodal vodící lišty. Docela pobavili, protože sice dorazili včas, ovšem zapomněli kolečka, na kterých budou chodit ty skla. Jeden zůstal, druhý se pro ně vrátil autem do Chomutova. Musím, říct, že dělají dobře, hezky, ale ten spád je jaksi mírně řečeno velmi malý.

Mezitím, co si vykládali věci, přišla zástupkyně společenstva vlastníků, aby mi oznámila, že jsem vyhodil peníze, protože během dvou tří let, budou prý balkony zasklívat v celém domě. No jestli vyhodil, se teprve ukáže. Ale budiž, mám jednoduše už skoro balkon hotový. Dívám se jak se pachtí, zdá se že tomu opravdu rozumí, pouze ten dodavatelský kalup jim zas moc nejde. Ten spád je jaksi mírně řečeno velmi malý. Teď v tuhle chvíli jim prasklo sklo. Chtěli přijít v neděli, protože prý by museli do Chomutova. Divil jsem se, protože jsem jim navrhl sklenáře zde, našel jsem jednoho ve Stodůlkách. Byli rádi. Jo není nad to dát si zasklít balkon.

Jsem včera opět byl za hvězdu televizního pořadu. „Rodina a já. Vystupovaly se mnou čtyři dámy, dvě studentky a dvě životem ošlehané matadorky. Podle toho co mi o sobě vyprávěly, mají toho za sebou docela dost. Příběh se odehrával na pozadí závislosti, které se po generacích přenášela z jedné generace na druhou. Líbilo se mi jak se všichni chtěly zabývat opileckým tatíkem a vůbec si skoro z nich nikdo nevšiml toho, že žena si vybrala opilce, neb měla opilce otce, ten měl opilce otce, a vlastně všichni se chtěli zbývat tím, kde začala ona doba toho pití u pana doktora a vlastně, ta determinace byla jasná od pohledu. Sice dcera opilce závislou nebyla, jenže její výběr byl zákonitý a chování jejich dětí také.

Uvidím jak tohle Alan sestříhá, nebude to nic jednoduchého. Diskutovalo se. Doslova, ale musím říct, že se diskutovalo hezky. I mladá děvčata diskusi přes počáteční obavy zvládala. Byl to zase jednou příjemný natáčecí den. Ještě se vrátím k té závislosti i spoluzávislosti. Tam bylo krásně vidět, jak se vlastně i člověk, který je vzdělaný, celkem milý, vlídný, dopouští, toho, čemu já říkám „opuštění života s lidmi.” Jednoduše se díky alkoholu někteří introvertní lidé dostanou do izolace, kterou si v podstatě ani nepřáli a když v ní jsou, mají pocit, že to tak má být. Lidé kolem nich jim nabízí nejrůznější rozptýlení, domlouvají jim a vůbec nechápou, že tihle introverti, jednoduše nic nehledají.

Jim stačí ten omezený vnitřní svět, kde je místo na snění v duchu závislosti. Obecně ženy, většinou pijí o samotě. Tedy alkoholičky, kdežto muži jen někteří, především introverti. Dá se říci, že z mého hlediska to mají v něčem těžší. Sedí doma pijí a když už se odhodlají k abstinenci, domovu, kde pili se těžkou vyhnou. Musejí zvolit trochu jiný způsob eliminace prostředí, ve kterém pili.Není tak úplně jednoduché zvolit nějakou jednoduchou strategii. Ale jde to. Vždy s nimi probírám jejich možnosti, jejich zvládání chutí a jejich obranu.

Přípravné práce na příručce „Průvodce životem v abstinenci” úspěšně pokračuje. Objevil jsem člověka, který je schopný zajistit tiskárnu, bud za režii, nebo možná zadarmo, Miluška přislíbila obálku, tak doufám, že už na ni pracuje. Docela se na ni těším. Miluška co jsem viděl má talent na veselé motivy, takže i obálka bude dost veselá. Tak trochu jsem ji nastínil svou představu, že by mohla mít bílou barvu, a nějaký barevný motiv. Inu život ve střízlivosti, většinou bývá barevný. Občas ho sice zakryje černý mrak, ale s tím se většinou bez problémově vypořádám.

Pokud na mě černý mrak, většinou po ránu přijde, dám si studenou sprchu, nejlepší je když je pod mrakem a prší, protože pak se projdu třeba do práce jednu dvě stanice než nastoupím na tramvaj a je po černém mraku. Na rozdíl od jiných mi v takovém případě pomáhá právě to sychravo. Ve slunném dni, je to o něco složitější, ale zvládnutelné. Musím si dát delší sprchu. Studená voda a chladný sychravý vzduch má na mě relaxační účinky. Zase, tohle není návod, to pomáhá mě někomu jinému by to možná příliš nepomohlo. Moc neberu takové ty rady. Udělej tohle a bude ti lépe! Lidé většinou vědí, co jim pomáhá a pokud neřeší tyhle situace drogami nebo hazardem, tak všechno co je funkční je dobré. Lidé mnohdy shánějí různé receptury, než aby si pomohli vlastními, které jsou neúčinnější. My sami jsme schopni nejlépe zjistit, co nám funguje jako pomoc.

Onehdy se mnou diskutovala jedna dáma o svém manželství. Měl jsem zrovna náladu, tak jsem vyslechl její rodinnou historii, jak se mladá nadšená, zamilovaná vdávala, aby po dvou letech zjistila, že muže moc nezajímá, sedm let s ní nespí a ona stále čeká, kdy s e to změní. Zkouší na něj různé triky, dává mu najevo svou nevěru a on nic. Tak pořád dumá, kde udělala jakou chybu. Podivil jsem se z jakého důvodu mluví o chybě, když mě to přijde jen že mu přestala jako ženská vonět a on s ní je, protože chce mít klid, nechce nic měnit, stejně jako ona a to že s ní nespí, on bere jako samozřejmost. Řekl jsem ji tuhle svou fantazii, jako fantazii, protože jak to je, na to toho vím málo. Al myslím, že ji oslovila. Přemýšlela, přemýšlela a pak se zeptala. „A co mám udělat, abych mu zase voněla?” Nevěděl jsem.

Mám za to, že pokud si lidé přestanou vonět, nemusí tam být nějaká chyba, těch příčin může být tisíc a jedna a ta poslední může být třeba latentní homosexualita jednoho z nich. Setkal jsem se z několika případy, mužů i žen, že si najednou uvědomili co opravdu jsou, co chtějí a s kým chtějí být a odešli. Zůstalo po nich hořko. Tedy jsem opravdu nevěděl, co ji říct, mimo těch obligátních keců, jako, že se s tím musí smířit, co je samozřejmě nejsmutnější a možná nejtěžší, zjistit, že jsem nic neprovedl a přesto jsem přestal být pro někoho voňavý a přitažlivý.

Nebo, že jsem nikdy nebyl voňavý a přitažlivý, jen jsem byl využit jako servis na pohodlný život, který jsem měl tomu druhému zajistit. Udělat, co jsem mohl a přitom zjistit, že zpětná odezva je v takovém případě nulová. Také znám pár takových mužů a žen. Mužů více. Ženy se více přimknou k muži, kterého nemilují, leč je schopný jim a jejich dětem zajistit určitý životní standard. Tohle je pro ženy mnohem více důležitější, než láska. Naštěstí. Protože milovat se mohou, ale když muž nedokáže poskytnout určitou jistotu, pak láska většiny žen kvapem mizí. I když jsou mezi námi i natolik obětavé ženy, že s chudákem stráví valnou část života. Dokonce ho ještě živí.

Tak, zazvonil zvonec a blogu pro dnešní den je konec.