Jede jede poštovský panáček…

Jana s Martinem mi zařídili a starají se o můj web www.janjilek.cz. K tomu také ještě obstarali službu na Google google.cz/analytics.

Jana s Martinem mi zařídili a starají se o můj web www.janjilek.cz. K tomu také ještě obstarali službu na Google google.cz/analytics. Dlouho jsem tomu nijak nevěnoval pozornost až do doby než jsem zjistil že díky této službě vím odkud a kolik lidí se přihlašuje na moje stránky. Zatím je to suma asi dvou tisíc lidí, kteří se za poslední měsíc přihlásili, většina z nich na blogy, které sem píši.

Dva tisíce lidí ze sedmnácti zemí světa. Nejvíc jich je ale samozřejmě z Čech, Praha vede a potom je několik takových ohnisek, kde mám stálé příznivce a čtenáře. Plzeň, Brno, z mých rodných severních Čech je to Most a Děčín. Kupodivu moje rodné město Děčín zaostává za Mostem a Teplicemi. Ze světa vede jednoznačně Kanada, pak je Dánsko, Německo, trochu Francie a Španělsko. Ale i Norsko a Austrálie. Mrzí mě že ne z Londýna, kde je moje nejstarší dcera Petra. Ale ta je zamilovaná, tak má zřejmě jiné starosti :-). Přeji ji tu lásku.

Jak jsem začal zkoumat, co všechno mi tahle služba může poskytnout kupodivu není nic složitého se v tom vyznat. Stačí umět číst a číst, jako ostatně u většiny vzdělání, tak jsem zjistil, že třeba z Prahy a z Mostu se přihlašují lidé používající operační systém Linux. Mimo mě jsou i lidé z Prahy co používají Solaris. Ty linuxáky a hlavně Solaristy zdravím zvlášť upřimně. Ti linuxáky, co používají různé Mandrivy Suse nebo třeba Fedoru upozorňuji. „Slackware rules…” Slackware je moje nejmilejší linuxové distro. Tak si tak říkám, že lidé touží po intimitě, domnívají se že internet je diskrétní, ale pletou se.

Jak na mém webu, kde zjistím každou IP adresu,která se přihlásí, tak zase na Google, kde IP adresu sice nezjistím, za to zjistím právě třeba ten operační systém, způsob připojení a nebo třeba rozlišení monitoru. I když z Mostu se přihlašují dva čtenáři, někdy tři. Ale nejčastější je ten z Linuxem a rozlišením 1440×900.Prohlížeč používá Firefox. Což je jednoznačně druhý nejpoužívanější prohlížeč. Mají rozum ti co ho používají. Je výkonnější a bezpečnější. Ti další jsou woknaři.

Svět opět je vesnice a skutečně asi platí, že spojení ke komukoliv na světě vede zhruba přes pět lidí. Nejen přes internet ale i poštou. Teď nevím jestli jsem tuhle chytrost četl v knize „Bod zlomu,” nebo někde jinde. Některé ty přihlašující lidi znám osobně, některé přes chat a většinu z nich vůbec. Překvapuje mě, že se vracejí a hledají v tom co píšu smysl a občas mi i někteří napíši e-mail. Vlastně dopis. Dopis poslaný elektronickou poštou.

Jsem sice už z hlediska mnohých téměř senior, ale nejsem staromilec, který touží po poště doručené poštovním vozem taženým čtyřspřežím. I když asi je představa troubícího poštovního panáčka krásná, tak tyhle věci mám podobně jako s parníky. Byla to pro ty na hrázi krásná romantika. Parník, kolesa, kouřící komín. Ale, kdo měl ten bort pořád splachovat od sazí?

Lodník se mopu a hadice skoro nepustil. Stejně tak ten poštovní panáček. Leje jako z konve a on do toho troubí …jede jede poštovský panáček, jede jede poštovský pán. Oba dva i s kočím stejně jako s ti lodníci a topiči z parníku koukali aby už byli v hospodě v teple. Takže napsaný mail a doručený elektronicky mě potěší, nebo zarmoutí stejně jako ten na papíru.Píšete, e-pošta doručí, zima nebo vedro nikomu není.

Tak čtěte a komentujte milé čtenářky a čtenáři. Vy co mě neznáte osobně a chcete se „potěšit” mým zjevem a basbarytonem, a jste z z Čech a Moravy, můžete dnes v 16.10 na ČT 2. Jinak pak prý ten pořad Rodina, škola a já , lze vidět na internetu. Najdete ho na stránkách České televize. Dnes budu točit další díl tohoto pořadu a pak snad ještě nějaký. Bavit se tam budeme o spoluzávislosti. Což je téma, které není moc ve veřejnosti probírané. Já s emu snažím věnovat už léta.

Myslím, že ti co čtou pravidelně mé blogy pochopí proč mu přikládám takovou důležitost. Dnes se bude vysílat o hazardích nezletilých hráčích a točit o pijících babičkách. Kdy se bude vysílat nevím. To je vše co jsem dnes chtěl říci a knížka o vztazích bude pokračovat. Pokud má někdo zájem na extra tématu, nech dá vědět e-mailem nebo v komentáři. Elektronický poštovský panáček doručí.

. …Jéééde jéééde poštovský panáček, jéééde jééééde poštovský pán….