Holt my machové

Tak se tak poflakuji, jsem kousek za Basanem. Zítra pomalinku k Padově. Martin pro mne přijede ve čtvrtek. Si asi koupím nové tričko a někde se před Padovou odsmradím.

Tak se tak poflakuji, jsem kousek za Basanem. Zítra pomalinku k Padově. Martin pro mne přijede ve čtvrtek. Si asi koupím nové tričko a někde se před Padovou odsmradím. Jsem dnes narazil několikrát na zavlažovací kanál, voda jako křisťál a docela chladná. Jsem si včera hodně pomohl tím vlakem. Na kopec jsem vyjel a dnes jsem upaloval z kopce. Už jsem z hor venku v rovinách. Teploměr ukazuje 31 stupňů. Příjemné počasi.

Boty se pomalu rozpadají. Jsem myslel, že ještě tak jednu cestu vydrží, ale už budou možná jedině na procházku Prokopským údolím. Drží sice ješte pohromadě, ale hezké zvenči zevnitř huj. Dělají puchýře. Jsem dnes kupoval náplast a mladá slečna magistra ke mě v lékárně držela přednášku, jak zacházet s náplastí. Poslouchal jsem ji a koukal na prsa. Měla hezký výstřih. Nechala řečí, když zjistila kam koukám.

Jak tak o té cestě přemýšlím, tak si říkám, že sice byla o něco delši časově i kilometráží, ale byla zcela odlišná od té předchozí. Zvolil jsem méně náročný terén, nižší denní průměr ujité vzdálenosti, zcela jiný způsob stravování a nedá se říci, že bych byl nespokojený. 

Ony se i podmínky změnily. Skoro od českých hranic jsem více šel po stezkách pro chodce a cyklisty, čímž se trasa sice asi o 200km celkově prodloužila, ale délku vyvážilo pohodlí a bezpečí. Z Basana do Padovy jsou bohužel stezky jen zlomkovitě. Tedy zatím. Ale nemyslím že se to moc zlepší. Silnice je rovná a co si ji tak pamatuji rovná bude i zítra. A plná aut.

Hodnotit budu až budu doma. Markéta se hodně snažila mě předsvědčit, že by pro mne přijela alespoň s Martinem, jsem rád, že ji došlo, že je to v podstatě minimálně 24 hodin na cestě sem a zpátky. Vím jaké to bylo loni, kdy Milada mě vezla na sever Kanady za kobylkou, která měla být cvičená na nošení. Tisíc km do Prince George. A to jsou skutečně kanadské silnice trochu odlišné od evropských. Kvalitou i mnohem menši členitosti v oblasti křižvatek atd. I hustotou provozu. Bylo to únavné i tak. Milada tu cestu zvládla bravurně.  A co bylo úžasné, že když jsem dostal chuť na fish&chips. Udělala všechno pro to aby našla restauraci s fish&chips. Jo ty byly.

A když jsem se vracel a čekala na mě po měsíčnim flákání na silnici před Vancouverem po Cariboo-highway a přilehlých indiánských reservacích, tak vyndala tašku se žrádlem a já to sežral skoro všechno. A jak znám Markétu, tak vím přesně, že první co by v Padově udělala po polibku, že by vyndala tašku se žrádlem a byly by řízky. Musím si na řízky a bramborák počkat až do Prahy. 

Budu si sedět u pc. Ladit OpenSolaris a za mými zády se budou smažit řízky. Jo jo, my materialisté a machové si umíme užít. Chudáci feministky. Ty místo vůně řízků vedou boj za ženská práva a nikdy si neužijou ten šťastný mužský výraz, když vidi plný talíř. Chudinky. Ale třba jim ten boj vynahradí to všechno předchozí, co jsem popsal.