Dovolená pěšky skončila, ať žije dovolená

Jsem doma. Kotník řekl dost. Tak tedy dost. Ráno v březovém hájku kousek od Čechtic, odpoledne v Praze. Na svatou Horu do Příbrami tedy někdy jindy.

Jsem doma. Kotník řekl dost. Tak tedy dost. Ráno v březovém hájku kousek od Čechtic, odpoledne v Praze. Na svatou Horu do Příbrami tedy někdy jindy.

Jak je vidět, letos zřejmě naposledy pěší tůra o dovolené. Budu muset vykoumat, co tedy dál. Dovolená tímhle způsobem v takovém rozsahu vzhledem k mému pohybovému aparátu už nebude možná. Buď mě bolí kolena, nebo kotníky. Jo, vy moje nožičky, nožičky pěšácký, co vy jste se světem nachodily. Ale, teď už jen tak hezky šourem, pomalu a nijak daleko.

Vymýšlel jsem, vymýšlel, jenže nevymyslel. Prostě kotník, řekl dost a nic s tím nenadělám. Ale dovolená to byla hezká. V klidu, bez lidí, přemýšlel jsem si o svých věcech, čas od času mě nic nebolelo, takže jsem hezky pomalu šel, viděl zajímavé věci. Četl zajímavé knížky, moc se o ten běh svět nestaral.

Na trápení je vždy času dost. Trápení nemusí člověk vyhledávat. Přijde samo. Pak už se musí jen starat o to jak ho zvládnout. Mám ještě týden, abych užil volna, toho že nic nemusím. Přečtu si pár knížek, pozvu známé, dáme kafe a budeme se bavit o tom, co máme rádi. Už jsem vlastně začal s Martinem v autě.

Zacvičím si, kouknu na nějaký pěkný film, protože jen tak sedět doma se mi nechce. Bez ruksaku se dá i chodit. Už jsem dlouho neměl volný týden v Praze. Zjistím, co dávají v kině, aspoň jednou půjdu do kina. Projdu knihkupectví, možná si něco koupím, možná ne. Ale dám si čas, abych zjistil, co kde mají. Dovolená pěšky skončila, ať žije dovolená.

10 komentářů

 • Anonymní napsal:

  Osel taky neni spatnej.
  Osel taky neni spatnej. R.L.Stevenson s nim presel cele jihofrancouzske pohori Cevennes a jeste o tom napsal peknou povidku. Bylo to zjevne inspirativni…

 • Václav napsal:

  Poník je zajímavý nápad, ale
  Poník je zajímavý nápad, ale to je ještě více komplikací než kola a elektrokola… Je to žívý tvor a potřebuje péči celý rok… a i s vypůjčeným jen na dovolenou si dovedu představit dost prekérních situací…:-)

 • Václav napsal:

  Teď jsem si ještě pořádně
  Teď jsem si ještě pořádně přečetl komentář Mirka a chtěl bych říci, že právě na elektrokole lze dobře sledovat jízdu, protože se nemusí tak makat, ale pravda je, že je to výbava navíc a samozřejmě může způsobit určité komplikace. Je to vždy něco za něco a záleží na individuálních preferencích… Já chodím také, každý den ,za každého počasí ujdu 5 km se psem, ale na dlouhé výlety a tůry o víkendech a dovolené jsem propadl elektrokolu a e-kolobce…:-)
  Václav H.

 • Jan napsal:

  No vypadá to, že si koupím
  No vypadá to, že si koupím poníka. Případně půjčím, mám rok čas, tak uvidím. Poník ponese náklad a bez zátěže se mi půjde dobře. Poník neodmlouvá a vydrží víc než ženská. 🙂

 • Václav napsal:

  Ahoj Jane. Vřele doporučuji
  Ahoj Jane. Vřele doporučuji elektrokolo nebo elektokoloběžku. Na elektrokole se musí také šlapat aby jelo, ale není to tak namahavé, kalorie se spalí, endorfiny uvolní, je možné se krásně kochat krajinou, prostě paráda… já mám také špatné vazy v kolenou a chronicky nataženou achilovku a na elektrokole jezdím bez problému…elektrokoloběžka funguje tak, že se jede buď standardně jen s odrážením a když si potřebuji pomoci, nebo se chci vézt, tak přidám plyn na rukojeti jako u motorky a elektromotor zabere… Elektrokola stojí od 15.000 kč – 100.000 Kč. Já mám elektrokolo zn. Cruises-E Gordo 3,1 za ca. 30.000 Kč (http://www.elektrokola-crussis.cz/e-gordo-3.1-55d/) a jsem moc spokojený, dojezd až 100 km, záleží jak moc využívám elektromotor. Nejlepší ceny mají na: http://www.kola-elektrokola.cz Elektrokoloběžku mám zn. Kostka za ca. 11.000 Kč,www.kostka-kolobka.eu a elektrifikace stála 16.000 Kč.
  Nevím jak Tě to osloví, ale já jsem nadšenec pro elektrokolo i e-kolobku.
  Zdraví Václav

 • Anonymní napsal:

  Vítám z cest.
  Protože už mi

  Vítám z cest.
  Protože už mi to taky nechodí jako chodívalo, zkouším jiné možnosti. Kolo je příjemné, elektrokolo pohodlnější, ale proti chůzi rychlé a vyžaduje pozornost, kterou bych raději věnoval cestě samotné. Taky je to vlastně další výbava navíc a dokáže vytvořit spoustu komplikací.
  Víc se mi osvědčuje spojit chůzi s přesuny vlakem, autobusem či stopem. Taky (když to jde) netrvám nutně na cíli. Lepší zítra než nedorazit.
  Mirek

 • Jihan napsal:

  Pravdou je, ze se doporučuje
  Pravdou je, ze se doporučuje kolo, pokud člověka bolí klouby. Prý je to menší zátěž. Jen z mého pocitu, pro mě je zatím pohodlnější chůze:-) Zdravím. Jirka H:-)

 • Anonymní napsal:

  Zdravím!
  Možné

  Zdravím!
  Možné řešení:
  1)Cesta do autoškoly (pokud nemáte řidičák)
  2)Cesta do prodejny aut
  V nouzi cesta do prodejny elektrokol…
  Václav Š.

 • Jan napsal:

  No jo, holt to jsem nevěděl,
  No jo, holt to jsem nevěděl, zjistil bych jak je snádné vyléčit kompletní opotřebovanost. 🙂

 • Anonymní napsal:

  To chtělo jen trochu víc
  To chtělo jen trochu víc melounů, kyselina močová se ozývá.