Dál a dál až tam budu XVII

Dozvěděl jsem se že v září poběži na ČT 2 každé úterý poslední čtyři díly „Ze.

Dozvěděl jsem se že v září poběži na ČT 2 každé úterý poslední čtyři díly „Ze. Závislosti do nezávislosti“ od 22:15 Mám radost protože minimálně tři považuji za velmi povedené, ten čtvrtý za povedený.  Pokud se vysílá natočený pořad, pak mám pocit, že měl smysl. 

Včera jsem si pěkně odpočinul, dnes jsem zatím vystřih dvanáct km, ale nehodlám to hnát přes těch třicet denně. Spíše méně. Kolena se ozývají. Jsem ráno nakupoval v jedné vsi. Typický vesnický krám, když jsem chtěl housky, tak jich sice měli plnou přepravku, ale prý jsou všechny objednané. Místo housek sem si koupil rebarborový koláč. Sedl před krám, vytáhl svůj cestovní vařič a uvařil kafe, za jásotu přihlížejících. Jen jsem dojedl koláč přikvačila mladá prodavačka, že jako bulka zbyla, jedna. Jestli ji jako chci? No udělal jsem ji radost a koupil si k ní i deset deka šunky. Hravě jsem snědl housku, šunku a vypil kafe. Přemýšlel jsem o životě s ženami, které mají finanční potíže.

Třeba z toho důvodu, že si ponechají splácení hypotéky, protože exmanžel se ke splácení nemá, nebo nemá na spláceni, případně má ještě závazky z přdchozich vztahů. To je potom vztahový problém jako Brno. Ona by ráda chlapa, který ji imponuje, jenže ten má zas svoje  závazky, takže nastává problém co vlastně dál? Na takovém připadu člověk porozumí varováni, které jsem několikrát zachytil v anglosaské literatuře, že žena s finančními potížemi je velmi riziková. 

O čemž jsem se parkrát přesvědčil. Taková žena velmi oplývá obavami plynoucí z budoucí nejistoty. A mnohem více pracuje na odstranění té nejistoty a získaní bezpečí. Je to pochopitelné. Evoluční zkušenost jim tak přikazuje. Muži jsou víc lehkomyslnějši v tomto případě. Ona lehkomyslnost není míněna negativně. Tím, že muži obecně víc riskují jsou schopni unést onu nejistotu budoucnosti, kdežto většina žen chce jistotu. U obou tomu velí evoluční příkaz. Jenže ty úzkostné ženy, úzkpstné nadmíru, k tomu všemu navíc používají manipulační strategii založené na odpoutání pozornosti od těch požadavků ji zakrývají požadavky na nehynoucí lásku plus neustálou pozornost, která je ukáže v lepším „nesobeckém světle. Tohle vše jim dodá tu jistotu, že partner je ochoten investovat jen do nich.y 

Tak, tak. Prostě mnohé ženy chtějí toho tolik, že nakonec nemají nic. Jen tu nejistotu, které se za každou cenu snažili zbavit. Začarovaný kruh. Navíc se mi velmi libí, jak ještě tuto svou touhu po naprosté jistotě, zabezpečení dokážou zahalit do ušlechtilých požadavků na vstřícnou komunikaci, toleranci a vzájemnou podporu a lásku, kdy se onou podporou a láskou míní láska a podpora jejich osoby. Muži jsou v tomhle mnohem naivnější. V rytmu kroků mě napadá ledacos 

Ale jak říkám. Ženy jsou v tomhle mnohem komplexnější, jenže, složitost jejich úvah a konání, kde se rozehrávají „složité“ hry, je  velmi často dovede do neřešitelných situací, kdy se výsledek mine zcela z jejich představou o výsledku. 

Život se nedá vykalkulovat. Mnohé představy, které vypadají jako jedině možné se ukáži, jako nerealizovatelné jen z toho důvodu, že na druhé straně jsou malé, leč velmi důlezité zájmy mužů,  kteří se o ně nechtějí dát připravit a trvají k udivu některých žen na svém. Tyto ženy jednoduše nechápou, že láska neznamená vzdání se všech svých přání a bezvýhradné plnění jejich potřeb. 

Jo jo, tak půjdu dál, třeba mě zase cestou něco napadne.