Dál a dál až tam budu XVI

Tedy tak svinsky liný, jak dnes jsem už dlouho nebyl. Ušel jsem celých deset kilometrů, zastavil ve vesnické hospodě na večeři a myslim, že pokud ujdu ješte pět km bude to dost a dost.

Tedy tak svinsky liný, jak dnes jsem už dlouho nebyl. Ušel jsem celých deset kilometrů, zastavil ve vesnické hospodě na večeři a myslim, že pokud ujdu ješte pět km bude to dost a dost. Začálo mě zlehka pobolívat včera levé koleno a mám před sebou jestě čtrnáct dní cestváni po svých. Nehodlám se vrátit dřív než za čtrnáct dní. Přeci jen mě to potulování bavi.

Dojdu na Jasnou Horu, pomodlím se za ty, co jsem jim modlitbu slíbil a pomašíruji směr Opava. V Opavě jsem nebyl, tak se mi pozvání Majinky šikne. Pamětihodnost mého typu si prohlidne tamní pamětihodnosti a buď se mi podaří zlákat někoho ze svých kámošů aby pro mne přijel, nebo pojedu vlakem, či autobusem. Zažiju dobrodružství dálkové hromadné dopravy. Do Prahy to asi pěšky nestihnu. Což mě netrápí. Zatím mám dobrý průměr kolem třiceti km. Ono to těmi turistickými trasami a obcházkami těch 496 km co říká mapa Google dá. 

Jo to se to moudří, když kolena víc nedovolí. To je „moudré“ zpomaleni. Jo jo stáří si klidně přišlo a zahájilo u kolen. Kam to bude pokračovat? Nevím nevím jestli si příští rok troufnu na víc než malý výlet po Labi v nafukovacím člunu do Hamburku.

Uvidíme co bude. Mám radost, že moji nejmladší dceru přijali na filozofickou fakultu. Aspoň bude mít dobré vzdělání na KU. Drtila se, co mohla a tak se ji píle vyplatila. Bylo by mi líto, kdyby se nedostala. 

Tak jak to mizerně to koncem května vypadalo, tak se poměry v polovine července lepší. Ono stačí počkat, nedělat paniku a poměry se zase urovnají. Martin mi psal, že knížky se dobře prodávají, tak to mi dělá radost. Našla se cesta, jak dal. Vždycky se najde. Pokud je člověk trpělivý a nesnaží se všechno zlomit silou. 

Lidé, kteří chtějí všechno hned a všechno, nedají si říct aby počkali s udivem zjistí, že mnphdy nemají ani polovinu toho, co měli předtím. Dumají kde se stala chyba a nevšimnou, si že se chyba nestala. Jen nenechali aby se ty události mohly vůbec stát. 

Nechám filozofovaní, přečtu si ještě zprávy a dopiju kafe a popojdu a někde spočinu.  Jo jo. Žádný kalup nikam. Stejně je sranda sledovat jak mluví lidé v televizi a jak ve skutečnosti zní ta polština venkovanů.