Dál a dál až tam budu XIV

Šel jsem pomalým krkem, došel do městečka jménem Zebievce. První hospodu, kterou jsem potkal, navštívil. Pěkná, nezakouřená tichá, samá mladá děvčata. Jo to se to putuje.

Šel jsem pomalým krkem, došel do městečka jménem Zebievce. První hospodu, kterou jsem potkal, navštívil. Pěkná, nezakouřená tichá, samá mladá děvčata. Jo to se to putuje. Rozdíl proti včerejšku, kdy jsem asi dvacet kilometrů odsud seděl u vesnickeho krámku, poklidně pojídal housky se šunkou, když se dostavili místní esa. Napřed slušně pozdravili aby když zjistili, že jsem Čech začali se vyptávat jestli znám Švejka a proč my Češi jsme pepíci?

 Chvilí tak chytře debatovali, na téma  nevěřících Švejků, až jsem neodolal, abych ji nesdělil, že u nás možná je málo věřicích, protože i o tom šla diskuse, a že já jsem věřící proto jestli mi špatně rozuměli, jdu na Jasnou Horu poutí k Panně Marii,i a že já osobně mám Poláky rád, i když si většina Čechů o Polácich myslí, že jsou jen špinavý, vožralý prasata. Co se jednou rukou modlí a druhou kradou. 

Pokud o Polácích Češi přemýšlí. Tak se zarazili. Jeden z nich se omluvil, že to tak nemysleli. Musím říct, e jsem podobné poznámky slyšel předtím asi dvakrát. Ale je fakt, že vždy od vesnických opilců, co si vylevají mozky smradlavou vodkou u krámu, kde jsem nakupoval. Jinak lidé jsou slušní a vstřícni. Inu všude žije lůza, stejně jako u nás jsou blbci, co pro Poláky nemaji vlídné slovo.

Jinak se mi tím krokem pomalým šlo dobře, přemýšlel o nové knize. Tomáš už vybral čtyri blogy. Se všemi se parádně trefil. Udělal jsem dobře, že jsem ho nechal vybrat, ještě vybere zbývající do deseti a s tim co zpracuje Ivans, by to mohla být tlustá knížka.

Ať dělám, co dělám v jiné barvě ne bordo, tu obálku nevidím. Tak ˇusím popohnat Janu, aby pophnala grafika. Jsem zvědavý. Na tuhle knížku se opravdu těším. Tak zaplatím krásné servírce, která dnes je asi pátá, co mě prosila abych se za ni v Čenstochové pomodlil, s úplně vážnou tvárí mi povídala, že když jdu tak zdaleka, tak ta modlitba bude účinná. No kéž by měla pravdu. Ale opmodlím se za ni i za ty ostaní, co jsem jim to slíbil. Modlitba nikomu neuškodila, spíš pomohla. 

Tedy já na modlitbu dám a jsem toho názoru, že čím je člověk hříšnější tím vic se má modlit. Za sebe i za druhé. To jen hloupí ateisté mají představu, že věřícim může být jen světec. Naopak, člověk ví že je slabý ale díky víře ví, že skrze ní dojde spásy a doufá že mu budoup odpuštěny zlé skutky a přičteny ty dobré. Pokud nějaké dobré má. Tak dopíši, zaplatím a budu ještě kousek pokračovat. Ještě tak deset km a budu na svých třiceti. V pondělí ráno bych mohl být na místě určení.

,