Dál a dál až tam budu XIII

Potkal jsem slušný hotel a po další noční bouřce sem usoudil, že mám nárok na pořádné jídlo. Objednal jsem něco z kuřete, nebaví mě opisovat ty spřežky, tedy všem musí stačit, že to bylo kuře.

Potkal jsem slušný hotel a po další noční bouřce sem usoudil, že mám nárok na pořádné jídlo. Objednal jsem něco z kuřete, nebaví mě opisovat ty spřežky, tedy všem musí stačit, že to bylo kuře.

Objevil jsem novou metodu jak vyprat košili. Mám takovou kostičkovanou, kterou si už několik let schovávám na cesty. Je lehce pratelná, zdá se být nezničitelná, dokonce bych řekl, že mi její modrá barva jde k očím a ruksaku. 

Tedy tuhle skvělou košili jsem večer svlékl, odložil, vzal si čisté tričko na spaní a košili zapomněl na trávě. Noční bouřka ji řádně vyprala, takž jsem ji ráno vyždímal, sbalil ruksak a zavěsil nia ruksak. A tak snadno a rychle jsem přišel k čisté košili. No dámy nedělejte ksichty. Zapraná není. 

Je krásně pod mrakem, zda se že se schyluje k dešti. Ještě, že to není v Dakotě o vejplatě, jak svého času zpíval Michal Tučný. Jsem sám zvědavý kdy do té Čenstochové dorazím, včera jsem ztratil mírný náskok, který jsem měl jak jsem se motal dokola. Počítal jsem, že v neděli tam budu, jenž mě navíc zdržuje věčné sušení stanu. 

Stan je dobrá věc, ale na druhou stranu při putovaní, kdy denně prší, dost zdržuje. Jednou dvakrát je možné ho sbalt mokrý, ale tím strasně odchází impregnace a tím pádem pak člověk suší nejen stan, ale i spacák. Což ke méně snadné než usušit stan. Jo ještě bych mohl cestovat od ubytovny k ubytovně pokud nějaké cestou jsou a nebo od hotelu k hotelu. Ale s tím asi ještě pár let počkám. 

Zdáli slyším hovořit servírku, která mě zaujala dvěma věcma. Ta první byla postava. Asi metr sedmdesát výšky na metr devadesát v pase, který má přepásaný zhruba dvacet centimetrů širokým páskem. Ten pás mě zaujal. Nevěřím že je volně k dostání. Ten musel stát peněz a krokodýl co na něj poskytnul kůži musel být chlapák. Inu krásu si každý představujeme jinak.

Tak zaplatím a budu pokračovat. Ještě pár kíometrů po hlavní a pak bych měl odbočit doprava a mířit na Opole. No, uvidíme, co je za tou zatáčkou pod kopcem.