Dál a dál až tam budu X

Dorazil jsem do civilizace, koupil jsem si mapu, brýle a peníze prý je nejlepší vyměnit na hranicích. Údajně. Povídala krásná slečna lékarnice.

Dorazil jsem do civilizace, koupil jsem si mapu, brýle a peníze prý je nejlepší vyměnit na hranicích. Údajně. Povídala krásná slečna lékarnice. Předtim jsem vypil dvě kafe v cukrárně, vyřídil několik telefonů, doporučil jedno odvezeni do blázince, když bývalá manželka jednoho klienta dala revers z pakárny, zlila se a vyhrožovala sebevraždou. Jestlo ji odvezli, tak se rychle ocitne nedobrovolně, tam kde nechtěla být dobrovolně.

Teď mi píše klient, že už ji vezou. No, pokud si ji tam nějaký čas nechají, mohla by pod nátlakem okolností přijít aspoň trochu k rozumu. Jsem zastánce mírně nelaskavých metod, které poměrně rychle, sice bolestně, ale rychle otevírají lidem oči. Jo, klidně na sebe vezmu riziko, že mi budou nadávat, nebudou mě mít rádi a nebudou mi žehnat. Jenže, co je trochu nelásky proti tomu, že dost lidí, pak sice se skřípěním zubů, leč přesto řekne:  „Měl si pravdu, po dobrým by to nešlo.“

No a už sem zase v práci. Ale prošel jsem Náchod, koukal na zámek. Zespodu z náměstí. To je pro mne dost zdravý pohled, zašel k Číňanovi, dal nudle. Jsou tu o dvacku lacinějsí než v Praze a stejně dobrý. Koukám po dvou krásných, útlych děvčatech se zajímavě vyvinutým hrudníkem a hlavou mi táhne, ledacos. Jak jsme za mlada říkávali, myslím na nejhezčí.

A když už sem tady, kouknu po nějaký tašce-žebradlu. Ta co použivám teď je skvělá, jenže nejen, že je špinavá jak prase, to by se vypralo při troše dobré vůle, ale zřejmě ji špína drží pohromadě. Už se rozpadá. No nejsem výstavní exemplář národa. Ale až se zase vrátím do civilizace, tak se zcela jistě zlepším. Na svou obranu mohu říci, že jsem se včera důkladně v České Skalici umyl. V kašně na náměsti. Průzračně čistá voda, slunce svitilo, neodolal jsem. S mytím v kašnách mám bohaté zkušenosti. 

Použivám ešusovou metodu. Ešusem na sebe liju vodu, jsem jen v kratasech, trenky nenosim, takže vodu liji, řádně se mydlím, vlastně vyučuji hygieně. Nakonec kašny na náměstích jsou pozůstatkem služeb obce veřejnosti. Jo, jak se umyji, cítím se opravdu mnohem a mnohem lépe. I moje okolí je spokojeno.

Jo jo, vylil jsem si srdce, dopiji kolu a půjdu se kouknout po tašce, přikoupím kolíky ke stanu a vzhůru do Polska. Beztak jsem tu minimálně o den dříve než jsem přdpokládal. Tak aspoň tak.