Dál a dál až tam budu V

Chytrá mapa na iPhone praví, že jsem za čtyři dny ušel 126 km, což odpovídá mojim propočtům. Jsem spokojený s průměrem i samotnou cestou.

Chytrá mapa na iPhone praví, že jsem za čtyři dny ušel 126 km, což odpovídá mojim propočtům. Jsem spokojený s průměrem i samotnou cestou. Mazaně se vyhýbám hlavním silnicím, silnicím pokud možno vůbec a kvačím polňačkami. Je-li to jen trochu možné. 

Ve Starém Bydžově jsem měl v hospodě, kde jsem si dal kafe a vodu, debatu na téma: „Co je to dálka a kdo je na takové cestování mladý.“ jeden gentleman mi vysvětloval, že do Čenstochové je to dálka, já mu vysvětloval, že daleko to bylo na Gibraltar, nebo v Kanadě z Prince George do Vancouveru. Ale tohle je ušmudlaných necelých 500 km a dálku si já tedy představuji jinak. Debata skončila tím, že mi vysvětlil, že až mi bude šedesát jako jemu, tak mě roupy přejdou. Omlouvá ho že měl tři piva a bylo přítmí. Musel jsem ho upozornit, že mě už šedesát bylo. Ale kafe tam bylo dobrý a fakt do velkýho hrnku.

Tak jsem ještě kousek popošel a utábořil na kopci, kde sice měl před chvilí kecy divočák, ale pa se sebral a táhnul po svých. Tak uvidíme, co přinese zítřek.