Chodská anabáze

Projeli jsme skoro celý Chodskem. Už nám zbývají jen dvě chodské vesnice. Pocínovice a Chodská Lhota. Z neděle na pondělí jsme spali pod stanem kousek od Křivoklátu.

Projeli jsme skoro celý Chodskem. Už nám zbývají jen dvě chodské vesnice. Pocínovice a Chodská Lhota. Z neděle na pondělí jsme spali pod stanem kousek od Křivoklátu. Byla to krása a já ten popis odbyl, pravila má láska.

Odbyl, protože zas až tolik nemusím houkání sovy, hvězdný nebe atd. Jasně udivuje mne krása vesmíru, ale už ne zas tolik. Vyslechnu a věnuji se kafi a žrádlu. Jo, jezdit autem má něco do sebe. Sice ráno byl stan od mlhy mokrý, ale v autě je teplo a pohodlí, člověk nemusí ruksak tahat na zádech, ohřeje se. Ale pěší putováni má do sebe mnohem víc. Jenže jednou to jako turista zkusit mohu. Akorát, že cestujeme v mlze. Na druhou stranu cestování v mlze mi přijde, že si promítám psa Baskervillského za bílého dne. Ve vesnici občas nějaký pes zavyje.

Dnes přespíme ve Kdyni, už se pomalu mlží víc a víc, za chvíli se bude stmívat. Zítra pokračujeme dál směr Šumava. Nýrsko, Železná Ruda, a dál a dál. Mít dovolenou v listopadu je velmi zvláštní. Dá se říci, že ty mlhy, vlhkost má něco do sebe. Sice počítám, že ve stanu se ještě jednou vyspíme,ale dnes to nebude. Nemusím mít všechno krásný den co den.

Jo, jednou v životě si na cestách užít toho paďourskýho pohodlí. Jak jsme kdysi zpívali: Paďouři maj svoje auta z volantama z mramoru… Dělám navigátora a vyprávím historky z cest. Často jezdíme, kde jsem se svého času plahočil s ruksakem na zádech a vyprávím mezi navigací, kudy jsem šel, koho jsem potkal. Má láska mi závidí, že jsem tam šel pěšky. Klidně ji vyzvu, že může vystoupit a projít se, že na ni počkám.

Zastávám názor, že když autem, tak autem, hezky jako paďour a turista. Žádný úlevy od ježdění autem. Pěšky chodím sám. Na pěší cestování nikoho sebou nepotřebuji!!! Ale jo, v životě se má zkusit skoro všechno. Jen kriminál a bordel si s klidem odpustím. S tím mít zkušenost mít nemusím. Tak, dopiju kafe, má láska dokreslí a jdem se ubytovat. Třeba mají i televizi, tak se kouknu na fotbal. Jo jo, žít se musí umět.

Ubytovali jsme se, naladil jsem na čt sport. Dalo mi to práci. Ubytování hezký, ale televize tak z roku 1980. No možná 1990, zvuk se sám od sebe zeslabuje a zesiluje. Na fotbal to pochopitelně stačí. Hlavně obraz je důležitý. Nakonec, mohu se dívat i na iPad na čt sport na internetu.

1 komentář

  • Anonymní napsal:

    Je dobré umět být sám. Je
    Je dobré umět být sám. Je dobře mít někoho s kým chci být. Taky si rád prosadím svou a potom si čas od času užiju
    zábavu v režii někoho koho mám rád.
    Mirek