A často měním směr

Včera večer jsem si tak pročítal diskuzi na webu ČT a nepřekvapila mě reakce komentujího pod přezdivkou „pep.“ Stačila vlídná poznámka o dámě co přišla žádat o pomoc vypitý povl a najednou se ukázala

Včera večer jsem si tak pročítal diskuzi na webu ČT a nepřekvapila mě reakce komentujího pod přezdivkou „pep.“ Stačila vlídná poznámka o dámě co přišla žádat o pomoc vypitý povl a najednou se ukázala realita. Diskutující gentleman je sám v problémech a to, jak se zdá, dost značných. Ono takové hrubé kopání kolem sebe vždy o něčem svědčí. Já většinou používám jiný manévr, než běžně lidé dělají. Většina by mu okamžitě stanovila diagnosu, upozornila a přesvědčovala, že on sám je v problému. 

Jenže takové jednání vyvolá jen opačnou reakci. Bude kopat víc. Takhle sám vybalil jak je na tom a postupně mu dojde, co nejen mě, ale i jiným řekl. A zkrotne. Jasně že ho ten pořad nadzvedl. To je dobře, že vyvolává takové emoce. Konečně, jestli je závislý a v problému, tak se vidi. A paní Čárová tu alkoholičku zahrála skvěle, byla radost s ní improvizovat terapii. Točili jsme tu scénu dvakrát. Poprvé byla lepší, záběr na jednu kameru, tak jsme ji udělali znovu, ale myslím, že ta první měla větší náboj. 

Ty holky byly taky bezva. Chovaly se přesně jak se lidé poprvé při setkání se mnou chovají. Takže ano vážení, takhle většinou vypadáte, když jste nejistí, bezradní, toužící po pomoci a úlevě z té prachbídné situace. 

Tak asi tak. Pokud mě někdo považuje za prkenného, toporného, nechť považuje. Salta a nebo loutkové divadlo při terapii neprovozuji. Kdo touží po divadle musí jinam. My děláme terapii. Tohle jsem vždycky říkal hercům. Neděláme umění, divadlo, ale terapii a v té se lidé chovají aspoň z počátku takhle strojeně, mluví jak příručka, schovávají své emoce, aby neukázali slabost. 

A na terapeutovi je, aby tu pózu opustili a začli se chovat jako lidé v těžké situaci. Dovolí si emoce a porozuměli skrz svoje emoce sobě samým. Pak má ona terapie smysl. 

Dnes opustim jeden kanál a přejdu na další a půjdu pomalu k jihu. Vypadá to že se počasí mění. Fouká vítr z jihu, takže by mohl přinést teplejší vzduch. Teplo mi zas až tolik nevadí. A jestli budu přístí rok ve formě, jedu do teplejších krajů. Teplejších a sušších než je Anglie. Trochu se zapotit. 

Dostal jsem od Ivany stížnost od mé obdivovatelky Frenie, Daniely, Marcely a jak si ještě jinak říká abych ji neostouzel na webu ČT. No to je tak, když si někdo začne a pak se diví, že ten napadený na sobě dřívi nenechá štípat a obilí mlátit. To je proti mým zásadám se nechat beztrestně okopávat. Sem snad řádek brambor? 

Já chápu, kdy někdo dá najevo, že se mu něco nelíbí. Ale přít se o moji morální integritu a dávat najevo, že moje terapeutické vztahy nejsou zrovna zdravé, pak si skutečně koleduje. A to jsem byl velmi, ale velmi mírný na tu dámu, co s ní mám neodbytně spojeno slovo čubka.  Jinak je potěšitelné, že opravdu hlasů zabývajících se skutečně pořadem přibývá. 

Tak dopiji kafe a budu pokračovat. Je až s podivem jak tu ten Vodafone má dost nepravidelný signál. Ted zrovna když píši není žádné připojeni. Ani mobil ani internet. Ted už je.