Zamilovaná žena, horší velké vody

„Za vším hledej ženu!” říká prastará moudrost. Zdá se, že moudrost předků platí, Žena jako příčina pádu muže se v dějinách opakuje. Prostě muž se zblázní do určitého ženského rozkroku a je ztracený.

„Za vším hledej ženu!” říká prastará moudrost. Zdá se, že moudrost předků platí, Žena jako příčina pádu muže se v dějinách opakuje. Prostě muž se zblázní do určitého ženského rozkroku a je ztracený. Pokud mu žena vyhoví, pak se s tím dá žít. Ovšem, pokud se zblázní nějaká žena do muže a jeho rozkroku, pak se s tím jak je vidět moc žít nedá. Taková zaslepená žena páše nekonečné maléry. Paní Nagyová je toho zářným důkazem. Pochopitelně žena miluje mocného muže, jenže, když chytrá žena miluje mocného muže a je patřičně ctižádostivá, pak je to pro toho muže na pováženou.

Zažil jsem v životě pár ženských intrik, a musím říct, že docela věřím tomu, že Nečas nic nevěděl o sledování své manželky. Spíš bych se divil, kdyby to věděl. Zamilovaná, nebo zhrzená žena, případně ctižádostivá a zamilovaná žena, což může být děsivá kombinace, ta dokáží nemožné. V intrikách a podvádění se téměř žádný muž nevyrovná libovolné ženě. V oblasti vztahů, umí ženy spřádat neskutečně mazané plány a kombinace, neváhají použít jakoukoliv metodu, jak dosáhnout svého. Nakonec, dvacet let pracuji mezi ženami. Jediná možnost, jak se nenechat zatáhnout do jejich zájmů, je držet se důsledně stranou od ženských přátelství a sporů. Obé snadno přejde z jednoho do druhého. A muž si ani nevšimne jak.

Osobně, pokud bych se chtěl dát na politickou dráhu, nikdy bych si nehledal asistentku, vždy asistenta, nikdy bych nedovolil, žádné ženě nahlédnout do své politické kuchyně. Jako muž s postavením bych jistě nemusel hledat pracně nějakou ženu do postele. Zlatokopek se najde vždy dost. Ale rozhodně bych ji nesvěřoval jakoukoliv pravomoc. Tolik jsem se už v životě a v blázinci naučil. Docela chápu, že i muži, kteří se vyznají v politickém řemesle, naletí ženě. Především ženě, která je mu vlastně mnohem více nablízku, než jeho manželka. Ženě, která má přehled o jeho programu a prioritách.

Tak tak, prostě muž musí být velmi, velmi pozorný, protože jinak se mu stanou věci, které vůbec nepředpokládá, že by se mu mohly stát. Zamilovaná žena, která chce všechno, chce to hned a nehodlá počkat, je horší než velká voda. Napáchá v oblasti vztahů tolik zlého, že se muž nestačí divit. Ano, jak mnohé ženy samy říkají. „Ženská jde bez váhání přes mrtvoly. A neohlíží se ani na děti, tedy pokud jsou to cizí děti.”