Za co se stydím

Za koho se stydím? Vždy, když čtu kdo za koho se stydí, ten za svého presidenta, ten za svého kardinála, jiný zase za své rodiče, někteří za své spoluobčany.

Za koho se stydím? Vždy, když čtu kdo za koho se stydí, ten za svého presidenta, ten za svého kardinála, jiný zase za své rodiče, někteří za své spoluobčany. Jiní za nějakou církev, nebo náboženské uskupení.

Říkám si: „ Mají ti plní studu, ten život v mých očích neskutečně těžký.”

Já se zásadně stydím za sebe. Pokud je za co se stydět. Odpovídám jen za sebe, za nikoho jiného. Co je důvodem studu pro mne, vůbec nemusí být pro někoho jiného. Je spousta těch, co by nešli v tričku, které není značkové, styděli by se jít bosi, nebo kdyby měli být vyfoceni vedle člověka, který není z jejich společenské vrstvy.

Ale, mnozí z nich se nestydí, když někomu neuhnou, nedají možnost zařadit se na kruhovém objezdu, či výjezdu z postranní ulice, někoho okradou, protože jim zákon zlodějnu umožní, ale stydí se za své spoluobčany, co mají jiný názor. Názor, jež neladí s jejich názory.

Takže styděl bych se pokud bych kradl, neposkytl pomoc zraněnému, udržoval někoho v závislosti na sobě abych s ním mohl lépe manipulovat. Výčet toho, za co bych se mohl stydět je dlouhý. Tedy, pokud bych takové skutky páchal. Jinak ne. Nejsem odpovědný za druhé lidi, jen a jen za sebe. Jo jo.

4 komentáře

 • Jan napsal:

  Když se někomu něco dobrého
  Když se někomu něco dobrého povede mám radost. Stačí? 🙂

 • Anonymní napsal:

  Kdyz se za nikoho nestydite,
  Kdyz se za nikoho nestydite, to znamena ze na nikoho ani nejste hrdej? Jenom sam na sebe?

 • Jihan napsal:

  Ještě mě napadlo, co mi před
  Ještě mě napadlo, co mi před lety říkával dědeček… Naslouchej zkušenosti, vyhni se blbosti… Tenkrát, co mlíčné nedochůdče jsem se tomu vysmíval… Jihan.

 • Jihan napsal:

  Ano, jediné za co se stydět,
  Ano, jediné za co se stydět, za SVÉ chyby, které není třeba opakovat, pokud je MAM SÍLU překonat:-)) Jihan.