Vůně psaní

Zachytil jsem výraz, „Voní z toho, že se musí za každou cenu, něco napsat.” Což mne zaujalo. Psát abych něco napsal, jen tak, je činnost, kterou dobře znám.

Vlastně ti lidé, včetně mě, píší z toho důvodu, že je něco zajímá, třeba že lev sežral chovatele. Dobrý námět, velká karma, velká čtenost. Jiný, že ho rozčilují žebráci, co si žijí jen tak, otravují ho svými požadavky a ještě mají drzé odpovědi na otázku, proč nepracují, že jsou líní. Oni vlastně mluví pravdu. Jsou tak líní, přesně v duchu toho Kristova: Pohleďte na ptactvo nebeské, nesejou, nežnou a přec Bůh je živí.Ale chápu, že někoho mohou obtěžovat svým žebráním. Já je elegantně míjím zprava, nebo zleva, případně se nikdy nezabývám jejich motivy, protože oni své motivy znají a já je znát nepotřebuji.

Chce-li někdo psát o výhodách zelné šťávy, jako třeba mám chuť teď já, což mi velkou čtenost a karmu nepřinese, ale já se pobavím tím, že zájemcům předám moudro, kterého jsem se dobral při zkoumání výhodných alternativních terapií zhoubných nádorů, rád posloužím. Třeba tímhle odkazem: https://www.rehabilitace.info/vyziva-a-jidlo/kysane-zeli-skoro-jako-lek/Rád piji zelnou šťávu, hned po ránu, dělá mi dobře a dokonce jsem se dočetl, jaké že má výhody pití zelné šťávy, co všechno podporuje. Tady je jen malá ukázka toho, co všechno umí, a ještě to není ani zdaleka všechno: https://styl.instory.cz/zdravi/1164-vylevate-vodu-ze-zeli-delate-chybu-ma-neuveritelne-vlastnosti.html

Zjednodušeně řečeno, podle Dr. Budwig, zelná šťáva okyseluje krev a díky tomu okyselení krve kyselinou mléčnou lze nepřímo docílit také odkyselení tkáně, což je pro lidi s rakovinou výhodné při snížení kyselosti tkáně. Jak říkám, kombinuji poznatky s medicíny s poznatky s alternativních terapii, nakonec týká se mne osobně, co všechno se v rámci prevence výhodného dozvím. Nemusím tak moc vědět, co všechno se tam děje, abych to uměl zpaměti vypsat, stačí mi, že se dozvím, že něco funguje.

Nemusím vědět jak se vyrábí ocel, nebo co se děje při vaření pohanky , ale stačí mi vědět jak díl z oceli vyrobený vložit při opravě auta na správné místo, stejně tak nemusím přesně vědět, co se všechno děje při vaření pohanky, ale stačí mi vědět, jak pohanku uvařit a s čím ji zkombinovat. Aby to fungovalo. Vědět, že je účinná při prevenci. Jaké chemické procesy se tam dějí, může být zajímavá informace, ale důležitější informace je pro mne, že díky tomu vaření, ty účinky tam jsou. Stejně jako když vykvasí zelí a slije se šťáva, ta se pije, a že vše funguje jak má, v což doufám.

On člověk, když chce vědět příliš moci, třeba v mém případě, může uvíznout v těch nadměrných znalostech, a zapomene na důvod, proč dělá to či ono. Podobně tohle funguje v psychoterapii. Na fakultě nám vykládali třeba teorii psychoanalýzy, vypadalo to děsně složitě, takže mnozí měli pocit, že aby mohli absolvovat psychoanalýzu, potřebují znát přesně jazyk té psychoanalýzy, aby najednou zjistili, že se mohou účastnit, aniž by tomu mechanismu rozuměli. Čistě jako klienti, stačí když ty pojmy a mechanismus, tu teorii umí ten terapeut.

Tedy mě stačí vědět například, že existuje stres a distres, ten první je životně důležitý, ten druhý zdraví škodlivý. A potřebuji znát techniky, které mě uchrání od následků toho distresu a potřebuji znát chování, které je prevence toho distresu. Co je vlastně stres, eustres a distres, jak vše funguje, se mohu, mám-li zájem dozvědět zde. Stres

Laikovi takové vysvětlení celkem stačí. Nemusí si nutně všechno pamatovat, stačí když ví, kde pro začátek hledat. Chce-li někdo vyšší úroveň jistě bude studovat a hledat dál. Stejně tak, chce-li vědět, jak a co je imunitní, lymfatický systém, nepochybně najde také, třeba zde: Lymfatický systém a imunita. http://fblt.cz/skripta/v-krev-a-organy-imunitniho-systemu/6-thymus-mizni-uzliny-a-difuzni-imunitni-system/

Já spokojuji s takovými znalosti a třeba i tím, že vím, že chůze nejen uklidňuje, ale i rozhýbává spolehlivě lymfatický systém, případně, že existují v čikungu cviky, které cíleně rozpohybují lymfatický systém aby fungoval co nejefektivněji. A tím likvidoval třeba nádorové buňky. Hned jak dopíši a umístím blog na web, jdu se projít. Slunce svítí a rytmus kroků mne při době delší než dvacet minut chůze, do stavu flow a zároveň rozhýbá ten lymfatický systém a denní světlo a přiměřený pobyt na slunci funguje téže jako protinádorová prevence.

Tedy alespoň to ti léčitelé říkají. A buď se ukáže, že to funguje, nebo ne, ale nedozvím se to zároveň dřív, než tohle všechno zíroveň s tou stravou, ovocnými šťávami, kvůli kterým jsem si objednal odšťavňovač, abych mohl si ty šťávy dělat doma se zeleniny a ovoce, nevyzkouším. Pochopitelně, budu-li mít chuť psát, protože mi psaní bude vonět, zájemce poinformuji. Jo jo.

1 komentář

  • dalibor napsal:

    To je náhoda, včera jsem se bavil o účinnosti láku ze zelí na lidký organismus a teď ho čtu u tebe, Jane. Chůze je prokázaný lék na všechno, pobyt na sluníčku zvyšuje imunitu, zejména na jaře. Hlavně se drž, udržuj si dobrou náladu, psychická kondice je strašně důležitá pro léčbu. Moc ti držím palce. Někdy jsem měl pocit, že to vzdám a nevzdávám se. Jsem tady, ty taky a tak to zůstane dlouho !!! Někdy se ozvi.