Nikdo jiný než my

Občas si pouštím dokumenty na YouTube. Nejrůznějšího druhu. Někdy vesmír, někdy válka. Včera a dnes, to byla druhá světová válka. Našel jsem ruský seriál o sovětské výzbroji a taktice v druhé světové válce.

Seriál byl dobře udělaný, ani nebyl moc prolhaný. Pak k tomu ještě několik dokumentů o bitvě u Stalingradu. A jak jsem tak byl nostalgický, pustil jsem si ruskou píseň „Legenda.” Poprvé jsem ji slyšel ve filmu „Stalingrad“

Zjistil jsem, že už byla použita v jednom filmu, někdy v osmdesátých letech, ale ta dáma, co ji zpívá ve filmu „Stalingrad” co si říká Zemfira, ji zpívá tak, až to člověku bere dech.

Je faktem, že bolševiky nemusím, ale když se tak dívám na ty Rusy v minulosti a přemýšlím, o tom, jak žijí dnes, nezávidím jim. Co ten národ musí vydržet, je až neuvěřitelné. Když to tak vezmu, ten bolševismus nejvíc poškodil je samé. A vzpomenu-li si, že nám naši přitroublí soudruzi je chtěli dávat za vzor, tedy oni je nám za vzor dávali, je mi těžko. Nebýt slušně vychovaný, řekl bych: Na blití.

Pokud nás chtěli dostat na jejich úroveň, což se jim za těch čtyřicet let skoro povedlo, tak jsme je měli hnát v roce 1989 svinským krokem. Jak ráda říkala moje matka, když jsem tropil alotria a ona mi tím svinským krokem vyhrožovala. Leč jsme je nehnali, odpustili a dnes si zase otevírají ty bolševické tlamy.

Ono je dobré se občas na nějaký ten dokument podívat, aby člověk věděl, do čeho se může dostat národ, který upadne v područí bolševismu. Také jsem si dopřál dokument o Maovi. Mao, to skutečně nebyl žabař, který troškařil s mrtvými. Inu Rusko, Čína, Kambodža, Korea, tedy ta komunistická, ti se skutečně „vyznamenali” při budování toho „nejspravedlivějšího” společenského řádu, jak nám nedávno prozradil soudruh Okamura.

To se hned tak někomu nepovede, aby v době míru, na nejúrodnější půdě Evropy, kterou je Ukrajina, umřelo hlady pět milionů lidí. A dalších dvacet ve válce, kterou při trochu slušnějším vedení museli vyhrát o dva roky dříve. Nakonec vítězství a přesto se nepoučili. Tak trochu mám obavy, aby se i v této zemi, zase neprodrala k moci ta omezená parta, díky lidem, kteří touží hlavně po jistotách a vedení. A jsou těm jistotám a vedení, bez vlastní odpovědnosti ochotni obětovat svou svobodu.

Tak uvidíme, jestli tu demokracii si udržíme a budeme svobodnými lidmi, nebo se zas pokusí někteří rádoby vůdci z nás udělat lokaje. Je to na nás. Jestli se dáme. Na nikom jiném. Ale ta písnička je skutečně krásná a má i krásná slova. Jo jo.

Pro ty co umí rusky:

В сети связок в горле комом теснится крик,
Но настала пора, и тут уж кричи, не кричи.
Лишь потом кто-то долго не сможет забыть,
Как, шатаясь, бойцы об траву вытирали мечи.

И как хлопало крыльями чёрное племя ворон,
Как смеялось небо, а потом прикусило язык.
И дрожала рука у того, кто остался жив,
И внезапно в вечность вдруг превратился миг.

И горел погребальным костром закат,
И волками смотрели звезды из облаков.
Как, раскинув руки, лежали ушедшие в ночь,
И как спали вповалку живые, не видя снов…

А „жизнь“ – только слово, есть лишь любовь и
есть смерть…
Эй! А кто будет петь, если все будут спать?
Смерть стоит того, чтобы жить,
А любовь стоит того, чтобы ждать…