Lístek do první řady

V poslední době se nějak na chatu dějí stále zajímavější věci.

V poslední době se nějak na chatu dějí stále zajímavější věci. Parta kolem uživatele -007- má stále za to, že největší legrace je, když si lidé na skle hrubě nadávají a jsou blahem bez sebe, když není dozor. Jejich vůdce milovaný, agent -007- se domnívá, že může bezohledně nadávat správcům, které považuje za podřadné zboží a míní, že pokud neudělili funkci jemu kdysi správci a nevzali ho mezi sebe, je to funkce, jak on říká „Pro blbce.”

Samozřejmě, pokud by ho v době po válce Rakouské, jak říká uživatel PORIZEK19 oním správcem zvolili, bylo by vše jinak. Blbci by byli ti z agentova hlediska kdo správci nejsou. Já jsem se tehdy oné války neúčastnil. Jen jsem byl o ní informován od jednotlivých stran. Chodec udržoval neutralitu a věnoval se krásným ženám. Několik jich v té době bylo v mé blízkosti a toho důvodu jsem nevyvíjel žádnou snahu se zabývat něčím, co jsem tehdy považoval za rozmar uživatelů. Uživatelů, kteří měli zřejmě zbytečné roupy, stejně jako dnes a bili se o korunky SS. Inu mám pochopení pro válečníky.

Agenta jsem měl dlouhá léta v ignoraci. Po několika slovních výměnách jsem měl dojem, (zatím jsem ho neztratil) že jsem se setkal s paranoidním jedincem, jež myslí přes peněženku a rozkrok. Přes peněženku mu (podle některých nezaručených informací jež ke mě pronikly), jde myšlení podstatně snáze. Paranoia je k tomu zlehka přidružená. Domnívám se, že je paranoidní na základě jeho deklarovaného úsilí, s jakým shání informace jak o mě, tak o jiných.

Zřejmě má za to, že by ho mohly nabyté informace zbavit jeho úzkosti z toho, že nebude plně obdivován jeho vyvolenými. Dnes jej v ignoraci nemám. Uživatel PORIZEK19 mi vyprávěl, ale zdá se mi to možná trochu přehnané, že agent, jak mu důvěrně mezi sebou říkáme, chtěl být správce. Ale, vlastně chtěl být správce několikrát, skoro na každý svůj nick, jichž má několik držet korunku. Ctižádostivý to muž.

Leč, jak už bylo řečeno, tehdejší jmenovaní správci neměli zájem jej kooptovat a tak tedy mu zůstala jen touha po správcovství. Stále jsem dlouho nesledoval dění v této oblasti a o zde čem píši mám jen z druhé ruky od stávajících správců a Pořízka, jež byl jedním z hlavních aktérů Války Rakouské. Pak jsem byl kooptován já na návrh Hanasek65. Což si od agenta náležitě slízla chuděra. I já jsem se stal okamžitě terčem zájmu agenta a několika dalších, jež nemohli přenést přes srdce, že jeden z hlavních provokatérů na skle, je z ničeho nic správce.

Nijak se takovými maličkostmi, jako je nechuť k mé osobě a neoblíbenost nezabývám. Ani v blázinci, natož na netu. U agenta jsem ze začátku akceptoval pubertální výroky, plus urážky, nijak jsem je nekomentoval, sem tam někdy s ním dal řeč. To se mu příliš nelíbilo. Jsem velmi těžko manipulativní a pokud nemám chuť, nenechávám se strhnout na skle k nějakým zvlášť plaveckým výrokům. Což většinou u jiných agentovi vychází. U mne ne. I když plavecký slovník do dnešního dne ovládám bezchybně. Později jsem reagoval na některé výroky a chování jeho občasným vykopnutím. Když jeho otravnost a hulvátství překročila meze.

V posledku ovšem se vytvořila odmítavá reakce některých uživatelů na chování Pořízka. Docela chápu, že pokud Pořízek na sklo zahlaholí něco ve smyslu: „Nějaká tlustá a nemytá?” bere jeho hlášku leckterá dáma nelibě. Jenže, pokud na ni zareaguje, jak většinou neznalé dámy na Pořízka reagují, a začnou jej urážet, v domnění, své převahy umytosti i morálnosti. Pak klidně sleduji diskusi. Nemám potřebu stát na něčí straně.

Má-li někdo na tuto a nebo jí podobnou, na nikoho nesměrovanou hlášku potřebu reagovat, koleduje si o potíže s Pořízkem. Reaguje-li urážkami, pak docela chápu, že Pořízek také volí výrazy jaké volí. Je li diskuse delší, jsem v dilematu. Buď vykopnu oba a nebo nikoho. Většinou nikoho. Ze strany pořízka nedochází k vyhrůžkám pouze k provokacím. Nic víc. Což se u agenta říci nedá.

Díky tomu se vytvořila fronta uživatelek, jež mne obvinily z laxnosti a nadržování a rozhodly se pro pokus o mé odvolaní. Byly mezi nimi i takové uživatelky, jež původně měly ke mne dobrý vztah. Na rozdíl od nich ovšem mám na paměti, že vyřčené slovo nikdo zpátky nevezme a bezdůvodná urážka není projevem demokracie. Může mít někdo přesvědčení, že mám,nebo někdo jiný nějakou povinnost se nechat urážet, nevšímat si urážek a nic s tím nedělat. Každý, kdo má zájem, má na tohle přesvědčení právo. Já jej s ním nesdílím.

Agent sám sebe přesvědčuje o své důležitosti. Ano, důležitý je v něčem. Z mého hlediska v omezené míře. Slouží mi jako zdroj zábavy, svým úsilím, mě připravit o pozici SS. A slouží jako zdroj poučení, co člověk, jež nemá meze a sebereflexi dokáže.

V jeho případě mě napadá, příměr. „Odkrytá žumpa není nic lákavého a potřebuje pevný poklop aby nedošlo umazání kolemjdoucích.“ Tak asi v tom spočívá agentova důležitost pro mne. Celý důvod vytvoření blacklistu a následné uveřejnění ukázek screenu, bylo jen z těchto důvodů. Žádná korekce nepomáhá ke změně agentova chování. Pak tedy přišel jiný prostředek, který je funkční tím, že uživatel na blacklistu uvedený, je vykopnut správcem při vstupu do místnosti, bez jinak nutného uvedení důvodu vykopnutí.

Agent systematicky v mé nepřítomnosti vyhrožoval některým DS, dočasným správcům , urážel je, zesměšňoval bez jakékoliv příčiny a důvodu. Postupně a systematicky vždy v mé nepřítomnosti. Až se stalo, že někteří, do té doby spolehliví DS odmítali převzít dohled nad pravidly a funkce DS zůstávala opuštěná. A došlo k tomu, že vlastně už skoro nebylo koho požádat. Bohužel skupina kolem jednoho z bývalých správců, místo nápravy, pouze pouze jen vyvíjela aktivitu, jež mě měla diskreditovat a tím mě odstranit z cesty. Na můj návrh, byl zbaven funkce SS. Nelíbí se mu to. Ale jinak proti němu nic nemám. Mají pravdu ti, že se jedná o virtuální svět. Jenže i ten má svá pravidla. Zvrhne-li se v anarchii, není většině lidí dobře.

Sedím v první řadě virtuálního divadla a sleduji pokusy o další válku o korunky. Bohužel mnozí nedocenili tu skutečnost, že na rozdíl od většiny uživatelů jsem trénovaný na zvládání komunitních konfliktů a nenechám se v případě potřeby vyvést z konceptu. Jak se třeba mohla přesvědčit uživatelka numero.xy. A další jiné. Ona ovšem deklarovala, jak to se mnou bude snadné a rychlé. Není to zřejmě ani snadné ani rychlé. Už na tom agent a jeho špionážní parta pracuje dost dlouho. Numero.xy spíše považuji za další nick agenta, a až potom za další jeho spřízněnou duši.

Stejně jako u agenta sleduji u ní s pobavením její úsilí o vytvoření fronty vedoucí k mému odvolání. Při debatě s ní jsem ji položil otázku, co si myslí , že se stane, pokud skutečně budu odvolám. Snažila se mi vysvětlit za pomoci dalších uživatelek, že je mi vlastně do pláče a už se bojím. Na opakovanou otázku odpověděla, že bude veselo a že to vlastně bude snadné. Zatím se zdá, že ji prognóza nevychází a snadné to nebude. Co se stane podle ní semnou, také nevím

Evidentně nepochopila, že se nestane nic. Jestliže o korunku někdy díky své chybě příjdu, nezhroutím se a nebudu se dožadovat znovuuvedení do funkce jako Doudie. Jednoduše, nebudu kňučet a dožadovat sená pravy. Budu-li mít zájem, dál budu chodit na třicet a vice, agenta občas nadzvednu a jinak jej budu mít ignoraci. Protože od špíny se člověk jedině umaže a nehodlám plýtvat energii, na neustálé mytí. Moc se mi líbil výrok uživatelky numero.xy, kdy na otázku někoho z plén. Proč nemá foto v infu? Odpověděla, že pak by okamžitě měla nabídky na pět tisíc. Přemýšlel jsem jestli za hodinu nebo rok. Tipuji ji na pětiletku.

Dáma, pokud je to ovšem dáma, si nedala nebo je li to agent nedal práci, aby si zjistil/a skutečný stav věcí a možností. Rád bych oba upozornil na skutečnost, že tam kde jejich manipulace zabíraly téměř okamžitě, u mne nikde. Již v minulém blogu na toto téma jsem ujistil, že zvednu v tomto směru, každou hozenou rukavici. To se stalo a jen z ze dvou důvodů. Ten první je, že chci aby se lidé v místnosti třicet a více… bavili a nebáli se. bavili se podle své chuti a možností.

Ten druhý, že mě baví sledovat úsilí vyvést mě z míry některými uživately. Líbí se mi i móda rušení nicků, a posléze jejich proseb o umožnění vstupu. Líbí se mi jak si kdysi bezproblémově vstupující uživatelé, díky málo nachatovaným hodinám vytvářejí potíže při vstupu.

Jestli to měl být trest pro místnost nebo mne, nevšiml jsem si že by místnost jejich odchodem utrpěla, spíš ji to prospělo. Mě neublížili svým odchodem a následným návratem. Někteří odešli, založili si vlastní místnost a je jim tam dobře. Další také jako odešli, ale nesmířili se a pokoušejí místo změny svého chování, změnit poměry. Což pokud se jim povede, vede většinou jen k anarchii, jež nakonec padne i na ně a v níž se necítí dobře.

Jednoho dne mě práce správce místnosti přestane bavit. Dnes mě baví a to je důvod proč ji vykonávám. Jediný. Prestiž nezískám, jak se někdo domnívá, lásku většiny také ne. Jenže to není důležité. Důležité je, že se bavím a možnost se bavit mají i všichni ti, kteří dodržují pravidla místnosti, jež nejsou složitá. Dokud budu správce a budu přítomen, bez ohledu na kohokoliv a jeho mínění, nebude tomu jinak. Jinak jsem rád, že jsem si na tu podívanou koupil lístek do první řady.