Komiks, antika a sexuální harašení

Tak, zítra a pozítří do práce. Středa čtvrtek běžné povinnosti, potom čtyři volné dny. Pokračuji v sledování slavných filmů podle komiksů. Zatím mám na programu „Rise of Empire.”

Tak, zítra a pozítří do práce. Středa čtvrtek běžné povinnosti, potom čtyři volné dny. Pokračuji v sledování slavných filmů podle komiksů. Zatím mám na programu „Rise of Empire.”

Pokračování „300 bitva u Thermopyl.” Američané mají svérázný pohled na historii, ale musím říci, že „300 bitva u Thermopyl,” se mi zpracováním líbila.

Pořád aktuální. I dnes se pokoušíme zachránit civilizaci a demokracii. Přes veškeré úsilí sluníčkářů, kteří mají kecy o konci civilizaci bílého muže, by se dalo říci, že právě teď se ukáže, jestli naše civilizace, civilizace bílého muže, je schopná uchránit ono křesťanské dědictví a antiky, nebo se necháme zaplavit hordami barbarů.

Řekové se jimi zaplavit nedali a uhájili svou civilizaci, náboženství i filozofii. Sice je podrobili Římané, ale oni vtiskli Římanům svou kulturu i bohy. Skoro i jazyk. Nakonec východní Říše římská byla vlastně řecká. Jazykem i kulturou.

Dokoukal jsem ten film a zjistil jsem, že byl hodně komiksový, propagační a feministický. Vždycky mě pobaví, jak v takových filmech hrají hlavní roli ženy, nebo černoši. V antice. Tomu říkám „sluníčkářská věrohodnost.” Bože můj, proč tohle, co to má společnýho s lidskými a především s ženskými právy?

No, přetrpěl jsem ho, dokoukal do konce. Beru, že je to komiks. Škoda, taková krásná látka, dala by se zpracovat mnohem lépe. Ale asi nemůžu mít všechno krásný. Doufám, že už nikoho nenapadne v tomhle duchu zpracovat nějakou historickou látku. Trpím. Mám rád antiku, nejsem znalec, ale docela dost vím, jak na tom v té době byly ženy, v jakém byly postavení a úplně trpím při takových filmech.

No nic, ženy jako hrdinky ve válečném filmu, případně ve filmech o bojových uměních, co ledabyle přeperou libovolného borce a pak aby se neřeklo, se tomu nejlepšímu muži dostane remízy. Jo jo, tomu pro změnu říkám, „ženy mimo přírodní zákon.” A divím se, že to ty ženský, co v tom hrají, mají zapotřebí. Ale vlastně složenky se musí platit, takže to vlastně chápu.

Mám rád ženy krásné, chytré, duchaplné, ale dost těžko mne okouzluje hrdinka, co seká chlapům hlavy, mluví jako chlap a soupeří s chlapy. V posledních dvaceti letech jsem pár takových filmů viděl a říkal jsem si, že scénáristé zřejmě měli v tu chvíli odpočinek od kreativity a nápadů. Případně, že jim napovídala nějaká lesba, co měla zrovna mindrák. Tak si ho uspokojila aspoň filmem.

Mám s lesbami společné jedno. Jsem na ženský. V posledních letech to vypadá, podle některých vyjádření rádoby emancipovaných žen, že láska žena k ženě a muž k muži je to pravé a jedině možné. No zatím jak se zdá, je to jen jejich sen. Snad to i snem zůstane. Tedy, nijak mne ten film fakt nenadchnul.

ještě že se ty filmy dají stáhnout. Utrácet peníze za takový póvl, to bych ze svého hlediska považoval za naprostou rozmařilost. Sice občas vyhodím peníze za lecjakou blbost, ale tohle by v mých měřítkách bylo hrubě přes čáru. Všechno má své meze. Ale jak tak uvažuji, nakonec, Američané mají díky své ochotě vidět historii podle Hollywoodských měřítek, jen co si zaslouží.

Neděle za námi, pondělí před námi, Velikonoce, největší křesťanský svátek se blíží. Velikonoce pro mne osobně jsou daleko tajemnější, duchovnější svátky než Vánoce. Ty mám také rád, ale Velikonoce jsou bližší. Vím, že pro většinu lidí jsou to dnes čtyři dny volna, kdy Velikonoce jsou v pondělí, kdy se koleduje, chlastá a mlátí se ženský pomlázkou po zadku. Což o to poplácat ženskou po zadku, to není zrovna něco, co by mi dělalo vrásky. Naopak, vrásky to vyhlazuje. Pochopitelně, pokud jí ono poplácání dělá dobře.

Některým prý to ani nepřijde jako sexuální harašení, jak se mi sem tam některé dámy v mém okolí svěřily. Dokonce si jedna i stěžovala, že už ji v MHD chlapi neosahávají. Brala ono neosahávání jako osobní újmu. Dělal ji dobře ten mužský zájem. Ale asi je tomu tak od případu k případu. Já jsem si nikdy netroufl v MHD dámy osahávat. Jsem asi stydlivý a mám rád soukromí. Možná kdybych to zkusil, dozvěděl bych se ledacos. Jestli vždy hezkého, toť otázka.

Nezkusil a zřejmě už nezkusím. Nakonec v soukromí to má také své kouzlo. Snad mi to ty toužící, na sexuální harašení odpustí. Jsou-li mladé a krásné, on se někdo najde, kdo se o ně postará. Jo jo.

1 komentář

  • Jihan napsal:

    Dnes se mi líbí na idnes.cz
    Dnes se mi líbí na idnes.cz článek psycholožky Prekopove. Palec nahoru.