Když narozeniny, tak dort

Měl jsem narozeniny. To není nic extra neobvyklého. Věk už také nic moc, prostě je mi 66 a už toho mám víc za sebou, jak před sebou.

Měl jsem narozeniny. To není nic extra neobvyklého. Věk už také nic moc, prostě je mi 66 a už toho mám víc za sebou, jak před sebou.

Ale to neznamená, že se mi na světě nelíbí a jsem nespokojený. Pochopitelně, být mírně nespokojený je nutné, být se vším spokojený je hloupé. Včera také dorazila TV.Barrandov. Chtěli znát můj názor na black list, na které chce ministerstvo financí zapisovat hazardní hráče. Černá listina je zase další úžasný nápad. Černá listina

Vypadá to impozantně, ale myslím, že mnohem snazší by bylo omezit hazard na jedno místo v republice, nějaký český Las Vegas, než takhle komplikované opatření, co stojí jen peníze. Jenže hráčská lobby je tak silná, že zákon projde spoustou změn, které poslanecká sněmovna v rámci „lidové tvořivosti,” za pečlivého dozoru výše zmíněné hráčské lobby, provede.
Jediná možnost jak zabránit hazardu a s tím problémy spojené je omezit dostupnost. jenže je v tom tolik peněz, o které stát nehodlá přijít, že kdybych tu byl ještě dalších 66 let, tak budu mít jako terapeut závislosti, co dělat. Takže se tváříme, že něco děláme a že se konečně něco děje. Budeme registrovat statisíce hráčů, dlužníků a co dál?

Paní reportérka byla krásná, chytrá, tak jsme si hezky popovídali. Myslím, že můj vstup byl asi tak deset až třicet vteřin dlouhý. Nevím, zprávy Tv.Barrandov jsem neviděl. Nakonec, stejně si tam nastříhají, co chtějí. Ale s tím počítám.

Ono, jakmile jsou ve hře peníze, lidské trable zajímají je málo ty, kteří na tom hazardu vydělávají. Osobně to nepovažuji za nějaké podnikání, ale za čirou zlodějnu. všem legální. Povídačky, že nikdo nemusí hrát jsou jen povídačky. Reklama na sázky, reklama na lichvu, dokonce v přímém přenosu mě skutečně nepřesvědčí, že je nutná při každém sportovním přenosu.

Viděl jsem příliš mnoho manželek, dětí, které okradli sázkaři, nejen hráči v kasínu, či hracích automatů, než abych se dal dojmout dojemnými obrázky fandů, podporovatelů reprezentace z různých spolků, kterými se zaštiťují různé sázkové společnosti. No nic. Zbytečně bych se rozčiloval. jsem pro svobodné podnikání, ale ne pro svobodnou zlodějnu. Takže různé lichvářské půjčky, jsou dalším problémem. Nejen pro hráče. A tady stát opět nic neudělá. Příliš mnoho peněz.

Ale protože nejsou na světě jen hráči, či hloupí socani, plus sluníčkáři, co chtějí změnit celý svět a netuší, že je mnohem lepší změnit sebe sama, pak už nemusí nikdo nic a nikoho měnit kolem sebe. Tak něco dobrého. Volal mi kamarád, že nádor na tlustém střevě se zmenšuje, chemoterapie funguje. Mám radost. Byl sice trochu nevrlý z té chemoterapie, ani se mu nedivím, neb to trvá už hodně dlouho, ale říkal jsem mu. „Hele lepší bejt živej po chemoterapii, než bejt mrtvej bez chemoterapie.” Shodli jsme se, že na tom mém tvrzení něco bude.

Zítra mám volno, nemám klienty, neboť jsem se chystal, že pojedu do Děčína k sestře, leč nakonec jsme se dohodli, že až na Vánoce. Aspoň nebude sama. Sice jen na jeden den, ale i tak dobře. Vyzkoušíme dálnici D-8 až do Ústí n/L. Třeba se nám bude líbit. Takže zítra, vlastně už dnes, budu číst, zpívat a tančit rokenrol, protože v sobotu se dobře tančí rokenrol. Sousedi budou mít určitě radost. Trocha hluku a pohybu neuškodí. Noční klid rušit nebudu.

Dostal jsem pár pěkných knížek, možná si dojdu do knihovny, uvaříme si něco dobrého a budeme očekávat věci příští. Ono člověku stejně nic nezbývá, než čekat, co se stane a přitom čekání se zabývat něčím zábavným. O starosti se není nutné příliš zajímat, ty dorazí samy. Málem bych zapomněl. Má láska mi upekla k narozeninám drt a dokonce mi ho donesla do blázince. Podělil jsem se s kolegyněmi. Dort byl ještě teplý. Pochopitelně chutnal skvěle. Byly z té její ochoty vykulené. Jo jsou na světě laskavé ženy. Nejen utrápené genderové aktivistky. Jo jo.