Kal trousící, od klávesnice odpadající

Občas si koupím knihu. Papírovou, jak se dnes říká, nebo e-knihu. Jak se také dnes říká. Mám dvě čtečky, do obou se vejde hromada knížek, velkou knihovnu, tam se už vejde méně knížek.

Na druhou stranu ta knihovna vypadá impozantně a pro návštěvy působím jako intoš. Také občas chodím číst na aktualne.cz číst blogy. Někdy se bavím některými blogery, někdy žasnu, ale u několika hlavně přemýšlím. Především u dr. Honzáka. Pan doktor je hvězda, v mých očích dosahuje skoro stupně obdivu, kterým jsem zahrnoval docenta Skálu.

Docent Skála nebyl světec, stejně jako není světec dr.Honzák, ale oba mají mnohé společné. Rozumí své věci, rozumí lidem a jsou, tedy docent Skála už je po smrti, ochotní být maximálně prospěšní svým pacientům, stejně jako svým žákům.

Takže když si čtu blogy pana doktora na aktualne.cz, bavím se. Hloubkou myšlenek, rozhledem a porcí humoru. Četl jsem od dr.Honzáka několik knih, všechny mají úroveň, kterou hned tak někdo nemá a ta poslední, co jsem si pořídil dnes: „Psychosomatická prvouka.” Má především odbornou úroveň. Humoru nepostrádaje.

Takže, když čtu komentáře k blogům pana doktora, žasnu. Ti komentující idioti, kteří mají problém rozeznat psychologa od psychiatra a lékaře od ranhojiče, ty všechny dohromady si pletou se šamanem a porodní bábou, si dovolují hodnotit jeho odbornou způsobilost. Myslím, že by mohli mluvit o štěstí, kdyby se v nutném případě dostali do péče dr.Honzáka. I když. Pokud má někdo IQ ve výši pokojové teploty, asi by psychoterapeutická péče byla marná. Na absolvování psychoterapie se vyžaduje alespoň IQ 85. Což výše IQ pokojové teploty neposkytuje.

No nic. Idioti jsou všude, na sociálních sítí jich je jak naváto. Myslím, že většina těch „komentátorů” bohužel není schopna vyplodit souvislou myšlenku, natož souvislou větu aby se v polovině nezadrhli a nemuseli si přeříkat, co vlastně chtěli Urbi et Orbi sdělit. Že by jako papež chtěli městu a světu požehnat se předpokládat nedá. Kdyby alespoň urážet uměli kultivovaně.

Jen bych jim chtěl sdělit. Dr.Honzák je v obraze. Rozhodně netrpí stařeckou senilitou, podobně jako ji netrpěl docent Skála. Když jsem s ním naposled mluvil, krátce před jeho devadesátkou, byl jsem udiven přehledem a rozhledem docenta Skály. Stejně tak dnes, když čtu a nebo poslouchám dr.Honzáka. V tom jsou si podobní. A doufám, že ještě dlouhou dr.Honzák bude v obraze. Má totiž na rozdíl, od těch tvůrců kalu, co jim padá z tlamy, či od klávesnice odpadá, po sociálních sítích trousících, mentálně omezených individuí, co říci. Jo jo. pp

PS: Výše uvedená kniha stojí za přečtení. Myslím, že ji budou rozumět i laici. Já jsem v oblasti psychosomatiky laik, neb nejsem lékař, ale pro mne je srozumitelná dost. Jako e-kniha za 210 Kč. Má smysl si ji koupit. A krásně jsou tam popsány emoce a pocity. Srozumitelně a vtipně.

…on mariňák byl šilhavý, nohy do Ó krok houpavý, ona byla výstavní ukázka krčmy přístavní…