Hledání je proces

Abych neměl stravu tak jednotvárnou, začínám hledat nějaké zajímavé doplňky. Nechal jsem si poradit od své lásky, a začal zkoumat, zatím jen teoreticky, co je to agar-agar.

Vlastně se jedná o nějaké mořské řasy, které vytvářejí želatinu, jež slouží k zahušťování různých omáček, ale lepší bude dát odkaz a možná se najde někdo ze čtenářů, který bude mít s touto surovinou nějakou zkušenost. agar

Další mě neznámá surovina jsou vločky z kvasnic. Údajně další super potravina, která má pozitivní účinky. Holt hledám všechno možné, co by mi mohlo prospět k lepšímu stravování a tedy i prevenci nádoru. Nějak mám dost pocit, že není dobré setrvávat ve starém způsobu života a že chce ona prevence něco jiného, než jsem praktikoval dosud.

Už jsem psal, že mne oslovila olejo-bílkovinová strava, jejíž kuchařku od Lothara Hirneise jsem si zakoupil. Kniha obsahuje nejen kuchařku, ale i pohled na rakovinu jako takovou, nabízí různé metody prevence, údajně osvědčené dlouhodobou zkušeností dr. Budwig s terapií nádorů. Tu stále praktikuji.

Momentálně procházím rekonvalescencí po operaci, takže mám čas a náladu hledat, číst ověřovat zkušenosti, neboť žádnou léčbou za pomoci medikace neprocházím. Zatím jen kontrolami, jako je CT a cystoskopie, ale to mne čeká až v dubnu. Do té doby mi medicína nijak neurčila žádnou dietu, doporučili mi pouze nekouřit a nepít alkohol, což víc jak třicet let stejně nedělám.

Výše uvedenou stravu dodržuji, ale jak říkám hledám i to aby nebyla tak jednotvárná, mám sklony dlouhodobě jíst jídla, co jsou snadná k přípravě, leč se stále opakují. Tak to trochu zpestřit a neuškodit si. A pochutnat si.

Stanovil jsem si program postupné zátěže, neboť jsem zjistil, že potřebuji pomalu zlepšit kondici, procházky po bytě a pomalé postupné čikungové a jógové techniky neukáží kondici, stejně teď nevím v jakém stavu je můj imunitní systém po třínedělním braní antibiotik.

Zřejmě budu muset pomalu funkční imunitní systém opět budovat. Jo, celých skoro třicet pět let se učím trpělivosti, jak je vidět, musím opět a zas být trpělivý. Relaxace, meditace, otužování, to vše přispívá, podle mých zkušeností ke zlepšení psychického a fyzického stavu.

Pochopitelně, zkušenost se zhoubným nádorem je nová, takže se učím znovu, jinak a efektivně. Aspoň doufám, že bude ta metoda efektivní. Přestal jsem pít kafe, jíst maso, a některé další potraviny, neboť všechny efektivní dostupné metody alternativního přístupu ukazují, že vynechání masa například má v terapii zhoubných nádorů dost velký efekt při uzdravě.

Není na škodu dát na zkušenosti jiných, ale také není nutné slepě kopírovat. Každý jsme jiný a každý potřebujeme svoji cestu, svůj přístup. Tohle už jsem pochopil dávno. Mnohé dělám jako v dobách, kdy jsem procházel terapií na závislost, ale ne všechno z té doby je možné opakovat. Přeci jen, je to jiný problém.

Osobně cítím, že je třeba se opravdu udržet v psychické pohodě, stabilitě, což samozřejmě není vždy jednoduché, leč neznamená to, že co není jednoduché je z toho důvodu nemožné. Z toho důvodu limituji třeba terapeutickou činnost. Pouze jen do chvíle, než začínám cítit příznaky únavy.

Hlídám si svou psychickou stabilitu a je mi jedno, zda má někdo pocit, že na něco nemám. A domnívá se, že podle jeho představy bych mít měl. Tyhle manipulativní triky ani nijak nekomentuji, ale třeba v diskusích pod blogy rovnou mažu. nehodlám plýtvat energií, na diskuse, co nemají smysl, ani cíl.

A mají jen sloužit těm „diskutujícím” k jakémusi sebepotvrzení. To mohou klidně zkusit jinde. Nakonec, ani když jsem byl fit, jsem neplýtval silami k vedení sporů, které se nedají vyhrát. Ty se dají pouze zastavit. Nemám chuť ani čas, plýtvat energií, abych někomu dokázal, že jsem chytřejší, krásnější, nebo že mám větší péro. Prostě škoda času a energie. I když stále jsou mi někteří přispěvatelé pouze k smíchu. Zasměji se a vymalováno. Jo jo.

Slunce pálí, vidím, jak v dáli
kůň jde k vodě pít,
tráva voní, lehám si do ní,
všude je mír a klid….

Dívčí boky, lehounký kroky,
holky mazlivý,
vítr v dlaních a v tajných přáních
jsou ještě bláznivý.

Holky to maj u mně dobrý,
každou z nich má někdo rád,…