Drsná fakta pro Zuzanu

Přečetl jsem si se zájmem blog paní Palkové. Paní Palková, když si nestěžuje na církev, stěžuje si na chlapy. Chápu ji. Nemít si na co stěžovat, nemá snad ani pro co žít.

Tedy, možná má pro co žít, ale podle jejich blogů, toho zas tolik není. V té historce o Zuzaně si vylila srdce. Přečetl jsem a skoro jsem uronil slzu. Ti chlapi, seberou se jdou za mladou. Nebo doma osahávají mladičké nymfičky, které jsou dcerami někoho jiného. V terapii jsem vyslechl mnoho příběhů a docela mne vždy zamrazilo, když sedmnáct/osmnáctiletá dívka mi vyprávěla, jak od svých patnácti šestnácti spí se svým otčímem. Spí s ním protože s ním spát chce. Soupeří s matkou.

Spí a matka mlčí. Tváří se, že nic nevidí. Pak nastane problém, když si dívka najde mladého, neb starší pán žárlí. Takových příběhů jsem pár vyslechl. Chodil jsem osm let na ženský pavilon učit asertivitu. A dvacet let jsem vedl skupinu rodinných příslušníků závislých.

A vůbec nezpochybňuji, že jsou muži, kteří zneužívají mladé ženy, jsou k nim hrubí, dokonce násilničtí. Takže takoví muži jsou, a pak jsou muži, kteří vlastně k něčemu přišli, aniž by tušili jak. Tedy, když se skutečně příběh začne rozplétat, pak se jeden i skoro diví. No, já se divím máločemu. Ale také vím, že když si mladá žena vezme do hlavy, že toho staršího pána chce, tak ho má. A udělá pro to docela dost, řekl bych i hodně.

Ano, většina mužů, má-li příležitost mít pevné tkáně, jak tomu říká jeden klient, využije té příležitosti. Podobně jako jsou ženy, co nahánějí koloušky a pak sedí u mne v křesle a diví se, že o dvacet let mladší koloušek vzal roha. Už ji nechce vidět. Chce prostě krásnou, mladou, co může mít děti. Ta zaměřená na koloušky už je většinou mít nemůže a nechce. Takhle to evoluce zařídila.

Takže může paní Palková žalovat evoluci, když je ta ateistka. Prostě muži preferují povětšinou dívky širokých boků, úzkého pasu a plných prsou, plus hebké pleti. Instinktivně. Některým v tom brání ten manželský slib, který dali u toho oltáře a neodejdou. Od té zestárlé. Někteří jsou zestárlou ženou vykopnuti, protože co by se dáma zatěžovala nějakým chlapem, když může být sama. Užít života. Jak rády říkají.

A většině ta samota vyjde. Ze sedmdesáti procent se rozvádějí ženy. Tak dlouho hledají chyby, až je najdou. Což je spolehlivá metoda, jak se rozvést.

Mají po rozvodu mnohé z nich tolik samoty a tolik chudoby, že se nestačí divit a zjišťují, že si se samotou nevědí rady. Života moc neužijí. Většině namluvily některé jejich kamarádky, že se o chlapa nemusejí starat a nemusejí si ho hlídat. Zjistí, že kamarádky měly pravdu, už nemají koho hlídat a nemusí vůbec nic. A některé zjistí, že muži od nich chtějí málo, nebo nedej evoluce, nechtějí vůbec nic.

Zesmutní a zamyslí se. některé sleví z nároků. Nakonec, nic jiného jim nezbude. Většina zjistí, že houf obdivovatelů prořídl. Pak hledají ty starší muže, nikoliv že jsou zlatokopky, ale z toho důvodu že jsou sami. Případně zamindrákované mladíky, kteří mají téměř neustálou erekci a jak říká jedna má kolegyně ze sexuologie: „Vrazí ho do všeho, co dejchá.”

Takže i do ní. A vráží ho někdy dost dlouho. Než se rozkouká a zjistí, že je o něj zájem i jinde. U těch mladších. Pak dá přednost těm pevným tkání a lesklému vlasu. Neobarvenému. Co nezakrývá šediny. A nemusí se mazat deseti oleji a mastmi proti vráskám.

Já vím, že existují i opuštění muži, kteří mají problém se seznámit. Leč, mám takový pocit, že mnohé ženy si svou neuváženou rozvodovou politikou komplikují život. A ti opuštění muži jsou už opatrnější. Většina z nich po rozvodu začíná znovu od začátku. A ženy sice mají, co chtěly, jenže ne vždy je to výhoda.

Lépe jim není a víc neužijí, jak doufají. Ale jsou dospělé a jak mám zkušenost, za většinu karambolů si lidé v životě mohou sami. Ač se tohle mnohým líbit nebude, snažil jsem se jen tak naznačit fakta. A ty jsou vždy tím nejdrsnějším, co člověk může vyslovit. Jo jo.