Celonárodní komici v přímém přenosu

Jak se zdá, začíná opravdu legrace.

Jak se zdá, začíná opravdu legrace. Peltu zavřeli, Babiš používá metodu ohrané desky, techniku z asertivity, kdy na libovolnou otázku odpovídá, opakováním křivd, které mu političtí protivníci způsobili.

President tyká premiérovi a ukazuje mu hůlkou jak si má nastavit mikrofon. V polovině programu odchází, s pocitem vítězství. Ale jak nemám rád socany, tohle premiér zvládl s přehledem. Za hlupáka tam byl zcela někdo jiný. Připomínalo mi to hospodskou rvačku, kde místní kořala a lokální mistr světa vyhrožuje chlápkovi, který se jen tak dívá a čeká, co se stane. A ono se nestane nic, protože ten vylitý frajer prostě na to nemá, aby po tom hochovi sáhl. Tak jen dělá vlny.

Kdo by to řekl? Ale jo, i tací komici jsou mezi námi. Dokonce na nejvyšších ústavních funkcích. Žijí v přesvědčení, že jim vše projde, a volební preference se jen pohrnou. Pokud ano, pak máme jen co jsme chtěli. Pokud ne, a já doufám, že ne, pak se ještě dá doufat, že je v tomhle národě dost slušných lidí, kteří nemají zájem sledovat hospodské rvačky, které parodují skutečný boj a jdou se raději podívat na skutečný box a jinak preferují klidné rozumné chování a palírnu nenavštěvují, protože mají rádi slušný podnik, kde kořalové nemají místo, neb je odtamtud okamžitě vyvedou.

Ale i se zavřeným Peltou a komiky na hradě půjde život státu v klidu dál.Liga pokračuje dalšími koly, Pekaři pečou housky, řidiči je rozvážejí, slečny se občas malují v Metru a je na ně hezký pohled, na skupinové terapii mám díky komikům z vlády a hradu možnost vysvětlit klientům mechaniku manipulací, kteří jednotliví komici používají. Nakonec ty manipulace jsou celkem prosté, nijak složité a pokud je člověk sleduje bez zvuku, tak zjistí, jak ti hoši nechápou, že neverbální sdělení je prozradí, ještě než něco řeknou. A že toho naplácají.

Mnozí lidé mají pocit, že miliardáři, politici, mafiáni oplývají nějakým extra rozumem. Když je člověk pozoruje, poslouchá, zjistí jedno. Mají omezený slovník, díky neustálému strachu z něčí odvety, říkají pár vět, aby se neprokecli. Jenže většinou, podobně jak u závislých v terapii, tak i zde vím dopředu, co řeknou, jak se zatváří a jaké udělají gesto. Většina z nich dost pije, pokud se jim člověk podívá na obličeje a gestikulaci, pak zjistí, že mají skutečně manýry čtvrté cenové…

Ono se to pití opravdu na lidech podepíše. V politice se pije dost. Většina těch lidí pije skrytě, jenže už jsem viděl hodně alkoholiků, než abych nerozeznal, alespoň abusus. Tedy návyk. Pochopitelně, za pomoci alkoholu, relaxují, rozpouštějí v něm stres.

Tedy soubor negativních emocí. Krátkodobě alkohol působí antistresově, antidepresivně, dlouhodobě se lidé díky chlastu propadají do stresu a depresí, nezvladatelných poruch chování. I díky dlouhodobému používání alkoholu, se mnozí z nich, dříve nebo později stávají celonárodními komiky s ministerským, či presidentským platem. Jo i tohle platíme.

Pokud si tedy část národa, celý bych z takové neschopnosti rozeznat dobré od špatného nepodezříval, zařídí si na další čtyři a pět let, neutuchající zábavu, která se bude stávat víc a víc, také díky věku zřejmě více jednotvárnou. Bude ji polykat celý ty roky. Stejný jako když vám žena každý den ráno uvaří vajíčka k snídani, protože když jste byli poprvé u ní, tak vám chutnaly. Tady budete mít komiky, co místy občas pobavili, jenže jak se zdá, už překročili svůj zenit, za kterými jsou ještě zábavní a stávají se směšnými, až trapnými.

Nu, což. Nějak bylo, nějak bude. My dole si na ten chleba vezdejší, dál budeme vydělávat v potu tváře, někteří si budou myslet, jací ti nahoře jsou ale pašáci, když to dotáhli na miliardáře, presidenty, či ministry a premiéry, ale bude to jeden z těch omylů, těch prostých. Ti mnozí prostí si pořád ještě myslí, že slušnost není slabost a nezkopat někoho při první příležitosti, není nedostatek odvahy, ale docela jen obyčejná potřeba žít a nechat žít.

No, snad toho hloupého chování zas tolik naše děti nepochytí. Prosím vás, neukazujte je dětem. Radši jim přečtěte pohádku, nebo kupte lego, ať si mohou skládat. Můj vnuk u toho vydrží celé odpoledne a vnučka si zase maluje. Tak jděte s nimi na koupaliště. Či do lesa. Na tenhle druh humoru mají děti dost času. Jo jo.

2 komentáře

 • Jan napsal:

  jasně a bylo by ještě
  jasně a bylo by ještě veseleji. Tdy pokud si vzpomínám, tak Miloš byl premier dříve, než Bohouš, tak tu káru směr rozvojová země začal tlačit o něco dříve 🙂

  Oba jen socani.

 • Anonymní napsal:

  Me neudivuje ze Milos odesel.
  Me neudivuje ze Milos odesel. Ma mene pravomoci nez premier s celou nabubrelou vladni byrokracii kteri spolecne s EU dotahli Cesko do statusu rozvojove zeme. Mel mu (a vsem ostatnim) snad za to podekovat a blahorecit? Mel ho tou holi pretahnout!