Bude-li nás víc, nebudem se bát Tesca nic

Tak mne vypakovali z Tesca na Smíchově, kvůlivá bosým nohám.

Tak mne vypakovali z Tesca na Smíchově, kvůlivá bosým nohám. Přišla ochranka, vyzvala mne abych opustil soukromé prostory, sice veřejné, ale nesplňuji prý jejich předpisy o „slušném a bezpečném oblečení a obutí. Sice jsem byl už na odchodu, ale vyzvídal jsem, co udělají, když nebudu chtít jít zavolám policajty. Odvětili mi dva muži, hovořící s mírně východním přízvukem, že mě vyvedou ven a tam si můžu volat koho chci. Byl jsem v pokušení se s nimi mírně potahovat.

Pak jsem se rozhodl, že mi celé Tesco u Anděla na Smíchově nestojí za to. Je pátek a mám dost času si zjistit, jak to s jejich předpisy je. Chovali se slušně, pouze ten jeden mi něco vykládal o kultuře. Napadlo mne, že doma je možná z kulturní fronty a děla záslužnou funkci kulturního poradce vesnickému starostovi. Tady chudák dělá za 80 Kč na hodinu a asi tím zřejmě trpí. Tak jsem ho vyzval, aby si své projevy o kultuře, botech a neslušném oblečení, nabouchal do patřičných míst. Byl jsem zvědavý jestli mne napadne. Nenapadl.

Mám toho za celý týden dost, takže si orazím, a opravdu zjistím, co a jak. Pak se zařídím. Víc mne tedy pobavili, než namíchli. Kdysi dávno jsem se dočetl o jednom člověku v Plzni, který také musel opustit nějaké nákupní středisko, nic si nevystěžoval. Nebo se pletu, nevím. Ale údajně tu věc vyřešil, že si koupil nějaké žabky, které nosí v zadní kapse u kalhot a tím řeší takové situace.

Je docela možné, že privátní organizace mají možnost vyžadovat obutí a oblečení podle svých představ, ale zatím nevím. Takže jsem se nepral, nevolal jsem policajty, to když tak až příště. Vím, že jsou tam všude kamery a kdybych se náhodou v záchvatu nadšení ohnal a chudáka hlídače trefil, mohlo by to mít pro mne nemilé následky. Takže se do jisté doby budu Tescu vyhýbat, budu navštěvovat jiné podniky a nakupovat jinde. Ale možná mi pomůže ochránce lidských práv, paní Šabatová. Vykouším to. Pokud ne, budu sbírat podpisy na podporu bosých chodců. Kdo se přidá? A půjde se mnou do Tesca bos? Bude-li nás víc, nebudem se bát hlídačů a Tesca nic. 🙂

4 komentáře

 • Jihan napsal:

  Vážený pane Václave, Tesco v
  Vážený pane Václave, Tesco v pronajatých prostorech poskytuje služby, které je povinné poskytovat všem, kteří neporušují dobré mravy a svým jednáním neohrožují okolí. Předpokládám, že bosý člověk neohrožuje okolí a nezpůsobuje mravní újmu. Takže bychom se neměli nechat buzerovat. Pan Jilek stejně situaci nechal plynout a spokojil se s osobním vítězstvím. Ale stejně jako on, bych situaci a její opakování napříště považoval za nepřípustné. S úctou, Jihan:-)

 • Anonymní napsal:

  Já myslím, že to je trochu
  Já myslím, že to je trochu jinak. Nepoužívejme tu svobodu jako nějaké zaklínadlo na všechno. Já myslím Jane, že by jsi se na to měl podívat více objektivně, o Jihanovi ani nemluvě…Jako ty nestrpíš na svém blogovém internetovém prostoru určité věci, přestože se někomu může zdát, že je to nějaká část veřejného prostoru a že to co píše je v pořádku, tak Tobě když se to nelíbí tak ho prostě vymažeš… Holt Tescu se na jeho prostoru, za který platí nájem a prodává tam svoje výrobky, nelíbí bosé nohy a tak Tě holt také vymazali… Já jakkoliv Ti fandím a mám k Tobě úctu tak to vidím takto…
  Václav

 • Jan napsal:

  Ano, tak si to představuji,
  Ano, tak si to představuji, přijde dav, zuje se, vstoupí na uzemí Tesca a dáme se vyhodit, ochranka nás zastaví vlastními těly. Třeba najdu novináře, kteří to zaznamenají 🙂

 • Jihan napsal:

  Pane Jílku, zcela jistě šlo o
  Pane Jílku, zcela jistě šlo o zásah do Vaší osobní svobody, která je nedotknutelná, pokud přímo neškodí a neomezuje svobodu ostatních. V tomto případě jste jistě svobodu lidí ve svém okolí neohrozil, tudíž bych volal šéfa směny a trval na okamžité omluvě nezodpovědně a urážlivě jednající ostrahy. Pokud bude akce, dejte vědět, ale do bosa půjdu až od vchodu do obchodu:-) Zdravím a svobodu je třeba hájit, jinak budeme žít v nesvobodě! Jihan:-))