Tak zarmoucený zas nejsem

Jaro je tady. Je tady, protože už chodím v mikině a košili. Pouze. A tudíž, jak je zvykem, když někdo začne chodit nalehko, ti ostatní se sice váhavě přidají, tak jaro prostě nastane.

Mám březen rád. V březnu většinou už bývá teplo, slunce svítí a jen občas ještě v březnu sněží a je mráz. Ale člověk už ví, že je mráz jen přechodně a nakrátko. Děvčata se odhalují více a více, navzdory všem feministkám ukazují, skoro vše, co mohou ukázat. Tedy feministky tohle dělají také, leč s tím, že se na ně chlapi nemají dívat.

Pravda, muži už v barevnosti oblečení dohánějí ženy, jenže na muže se tak hezky nekouká. Pustil jsem si ze záznamu Českého lva. Osobně bych si ho nepustil, ale má láska nahlas litovala, že ho neviděla, ale protože má záklopku na používání pc, slitoval jsem se nad ní a našel záznam, pustil a sklidil její obdiv. Róby přítomných dam byly krásné, některé dámy byly také krásné, pánové byli pochopitelně v černém společenském, jen pan režisér Bohdan Sláma přišel bos. Udělal mi radost.

Přemýšlel jsem, kdybych náhodou někdy dostal lvíčka, tak jestli by tamní vyšňořená společnost unesla bosé nohy. Zdá se, že ano. Má můj obdiv. Už je zde precedens a tedy se vždy mohu odvolat na pana Slámu. Povídala má láska, že jsou spolužáci s gymnásia. Tak má sympatického spolužáka.

Vydržel jsem celý program i ty politické výzvy. Sice si myslím, že patří spíš na tábor lidu, ne na akci jakou je Český Lev. Ne, že bych s většinou nesouhlasil, ale nějak mi politika a umění dohromady nevoní. Asi jsem těch angažovaných umělců zažil dost a dost.

Ale nechci je kritizovat. Měli potřebu, řekli. Mnozí si vyslouží obdiv, mnozí negativní reakce. Chápu je, že některé politiky nemusí, také některé politiky nemusím, ale pořád si myslím, že je scestné dělat komukoliv reklamu touto cestou. I negativní reklamu. Chci-li někoho opravdu vyřadit ze svého života. Ignoruji ho. Nota nebe, když vidím, že je nepoučitelný, nemá smysl pro diskusi.

jedna věc je jistá. Má.li někdo potřebu prokazovat dobro podle svých představ, není nejchytřejší mu to rozmlouvat. Úplně nejjednodušší je ho zcela minout. Naprosté míjení takové lidi poučí víc, než stovky argumentů. Má.li kdo na skladě mizerné zboží, nic víc ho nepoučí, než naprostý nezájem. Nezájem je v takovém případě nejlepší zboží.

Chce-li veřejnost potrestat umělce, politika pak nejefektivnější cesta k tomu aby změnil chování je nezájem. Malá sledovanost pořadů v televizi s umělcem a politikem je efektivní cestou, jak televizi vysvětlit, že tudy cesta nevede. Lepší než miliony blogů na téma: „Ten a ten politik je svině, ta a ta herečka by už toho měla nechat.”

Pokud nejsem zcela chudý, prošlé zboží nekupuji. Slibem sice nezarmoutíš, ale tak zarmoucený nejsem, abych čekal na potěšení od politika, nebo zpěváka, který mi z mého hlediska je po záruční lhůtě, (ano pár takových znám) tak si hledám dobré zboží jinde.

Měl jsem potřebu se k tomu vyjádřit, doufám, že se mi podaří mou lásku naučit, jak si má hledat tyhle pořady na internetu a shlédnout je případně beze mne. Pravda byl jsem zvědavý, neboť jsem četl různé reakce, ale jednou za deset let ukojit svou zvědavost stačí. Jo a z těch filmů jsem žádný neviděl. Možná jsem přišel o hodně, možná ne. Kdo ví? Jo jo.

Jeden z těch, co z mého hlediska není prošlým zbožím.

…totam je bláto a vypádá to, že přijde jaro a bude zase máj. Potkal jsem hezkou holku v nylonový blůze, šla buďto ze školy a něbo z ňáký schuze, tak jsem ji odved čtvrthodinku chůze…