Prašule hýbejte se

Takže jsem po několika měsících, tedy asi po dvou, opět dokázal zprovoznit po předchozím upgradu svůj milovaný iPhone jako modem připojit ho opět na svůj MacBook.

Takže jsem po několika měsících, tedy asi po dvou, opět dokázal zprovoznit po předchozím upgradu svůj milovaný iPhone jako modem připojit ho opět na svůj MacBook. Znovu jsem se stal díky němu uživatelem všech internetových služeb MacBooku na cestách a v práci. iPhone je skvělá věc, ale mnohem lépe se píší blogy, emaily na MacBooku než na iPhone. Pouze jsem musel trochu obejít nastavení, ale to se mi podařilo a našel jsem na netu funkční návod a už zase jedu.

Příjem špatných zpráv ohledně zdravotního stavu členů rodiny pokračuje. V současnosti se přidala neteř, dcera mé sestry. Jsem zvědavý, kdy a kde se to zastaví. Dnes ještě nepříznivé zprávy o bratru Markéty. Jo, život bývá někdy skutečně náročný. Tak zase něco jiného.

Navštívil mě dnes člověk, který hodlá získat peníze z EU a použít je na školení. A hledá schopné lidi. Mimo jiných navštívil i mne. Zdá se že pokud peníze získá, domluvíme se. Otázkou je, zda je získá. Ale nápad a plány má pěkné. Tak jsem mu předváděl veškerá svá osvědčení a diplomy, které jsem v posledních dvaceti letech získal. Už dlouho jsem je nevyndal, takže jsem byl sám překvapený, kolik, že toho vlastně mám. Tři dlouholeté výcviky, kursy, školení, fakulta. Žádné krátkodobé záležitosti.

Ale nebudu se chlubit. Potěšilo mne hlavně, že se ten člověk namáhal osobně, protože já na osobní jednání věřím, stejně jako raději volám, než píši SMS. Přijde mi ona řeč „face to face”jednoduší, než složité dopisování. Zúčastnila se i Jana s malou Bárou. Bára už leze a stoupá si, takže byl vyhlášený poplach, neb moje pracovna není zařízena na návštěvu malých, všemožnými směry pátrajících dam ve věku osmi měsíců. Stačila jen vybrat několik knih z knihovny a probrat CD, kterém mám uloženy na nejspodnějším regálu knihovny. Stojan s kytkami svalit nestihla, Ovšem já ano před několika dny. V tomto směru jsem lepší než Bára. Od té doby jsem o něj zavadil ještě několikrát, ale vydržel.

Včera jsem se v blogu trochu zabýval zdravotní politikou. Musím říci, že jak jsem rád chodil číst blogy na aktualne.cz pomalu mě to přestává bavit. Stává se z toho předvolební agitace jednotlivých lidí, kteří si tam píší svoje politické programy a pokoušejí se je prodat voličům. Nic proti úmyslu serveru, který poskytuje prostor, a tím si chce zvýšit návštěvnost, ale mne osobně tyhle populistické snůšky pitomostí a to především socanů, přestávají bavit. Ani s těmi „gentlemany” s oraqnžovou kravatou nebaví polemizovat. Jestli se mi tam líbil nějaký text, tak pana Urbana Tady kliknout. Pod názvem „Útěk od odpovědnosti.” Když nic jiného, je čtivý, originální a s ledačím se dá v něm souhlasit. Také si myslím, že občas je nutné zvolat a nejen zvolat, ale i naplnit Občané do zbraně! Když ne do zbraně, tak aspoň do ulic. Aby nám šizunkové ten stát neukradli.

Jenže tohle se moc nenosí v této rádoby pacifistické, ufňukané společnosti. A pokud se najdou tací občané, tato zem jim zrovna nijak zvlášť nepoděkuje. V lepším případě je nezavře. V tom horším, je zavře až zčernají aby si pamatovali, že být vlastenec se nosí jen on hokejových nebo fotbalových utkáních. Jinak jsou i některým k smíchu. Vzpomínám, jak na Muzeu na Metru si dva takoví smrkáči před lety dělali srandu s pána v letecké uniformě, mám na mysli válečného československého letce, který měl na uniformě na obou stranách hrudi stužky válečných vyznamenání. A protože byl o holi, chlapci z něj měli srandu. On sám věk dost přes osmdesát. Moc nechybělo a dostali ode mne oba dva, pár nekompromisních facek aby si pamatovali, že jsou události a lidé, ze kterých si srandu neděláme.

Naštěstí se oba vzpamatovali a odtáhli a „dědu” nechali na pokoji. Někteří malí čeští blbci, hospodským rozumem oplývající, mají za to, že tam nemuseli lízt.To je právě na tom nejzajímavější. Ti co se odjakživa v této zemi považovali za elity, ti nevytáhli paty, názory si v těžkých časech nechávali pro sebe, aby náhodou nepřišli k úhoně. Ati tehdejší dvacetiletí kluci, plus o něco starší důstojníci československé armády, se sebrali a šli do války z naprosto nejistým výsledkem a představou o možném návratu domů. Tím se stali, jak Urban píše. Nejdéle bojujícími vojáky druhé světové války. Pro mne jsou a zůstanou jedinou skutečnou elitou této země v té době. Nebyli všichni ctnostní, vzdělaní, chytří ale všichni věděli, co je čest, povinnost a Vlast.

Těmhle se bolševici skutečně odměnili. Skoro žádného za vzornou službu vlasti, kriminál neminul. Skutečně, jak tak čtu ty blogy, vidím, že elity opravdu nemáme. Buď jsme je vyhnali a nebo se nám podařilo z nich udělat totální blbce. Tedy totální blbce v jejich představách. Ztratili jsme elity a za dvacet let jsme k novým elitám nepřišli. Nebo k méně, než potřebujeme.

Ti pisálkové ověnčeni akademickými tituly s různých škol typu „Plzeňská fakulta”, co si hrají na intelektuály se jen předvádějí a jinak nic. Skutek utek. Jeden z mála skutečných slušných lidí, který by mohl být považován za elitního příslušníka národa jako je Grygar, se nakonec dočká obvinění, že odmítnul půl milionu, které mohl tedy dát někomu potřebnému, aby na tom odmítnutí vydělal podstatně více. I takový názor jsem četl a slyšel. Bohužel.

Sám za sebe nevím, jestli bych dokázal odmítnout takovou sumu s tím, že si ji nevezmu od lidí, o kterých si myslím, že jsou póvl. Nevím, jestli si Grygar myslí o té radě, že tam sedí póvl, ale v každém případě si nevzal od nich nic. Což ho v mých očích staví hodně vysoko. Možná nemá zas tak zázračné vědecké výsledky, jak jsem slyšel, ale to co udělal pro astronomii mezi lidmi, a to včetně mě, je skutečně velmi, velmi slušné. Nakonec vím jak je těžké udělat televizní pořád, který by zaujal širokou veřejnost. Tohle se Grygarovi kdysi bezkonkurenčně povedlo. Jeho pořad „Okna vesmíru dokořán” je skutečně ojedinělým zjevem. Tedy já se domnívám.

Moc se mi líbí ona aféra s maily těch klimatologických podvodníků, kteří aby si udrželi peníze a vliv, nestoudně podvádějí. Ukazuje se že věda v podání všech těch klimatologů, ekologů, genderových myslitelek a myslitelů, a další podobné vědecké disciplíny jsou jaksi jen pastičkou se sýrem na pilně shánčlivé myšky, kterým se díky kousku sýra v pastičce šlohne celý ementál.

Jednoduše velký byznys s takovými penězi, že by se ti naši okresní pašalíci mohli jen stydět za své troškaření. Nemám rád ekology a nemám rád klimatology. Nemám je rád, protože své představy, stejně jako psychoanalytici, politologové, genderoví znalci vydávají za vědu z velkým „V” a ono nakonec nic. Jen tvrzení na základě neověřených a neprověřených dat. Hlavně aby prašule nevyschly a kšeft se hýbal.