Oznámení

Jsou na světě lidé, kteří mají pocit, že kam vstoupí,, tam jim patří vše, co tam je. Na internetu obzvlášť.

Jsou na světě lidé, kteří mají pocit, že kam vstoupí,, tam jim patří vše, co tam je. Na internetu obzvlášť. Někteří mají pocit, že svobodná diskuse se odehrává tím, že začnou urážet účastníky diskuse a pokud se je někdo pokusí omezit, zvýší činnost.

Pokud si někteří lidé pletou zde diskusi s možností urážet, pak si ji klidně mohou plést,ale nebudou mít tu možnost urážet, hodnotit, manipulovat. Rozhodně ne zde na tomto webu. Ti dva Jolana a anonym2, mají pocit, že jim komentáře pod blogem, díky anonymitě dávají právo beztrestně urážet a diskutovat způsobem, jakým by si nikdy v osobním kontaktu nedovolili. Protože pokud dovolili, pak by nesli následky. Zde mají pocit beztrestnosti. 🙂

Tedy jsem se rozhodl uzavřít diskusi pod předchozím blogem a s klidem ji uzavřu pod každým dalším, kde budou v podobném chování pokračovat. Nemíním zde z toho udělat fórum, kde si se mnou, případně z jinými lidmi budou vyřizovat účty lidé, kteří by se mě, či těm, co je označují za mé přikyvovače, nebyli ochotni postavit tváří v tvář. Jen z toho důvodu, že se mnou ti lidé v něčem souhlasí. Jestli bude mít někdo chuť mi něco sdělit, může mi napsat mail.

Nemám žádnou povinnost urážky považovat za způsob diskuse, případně jakési rádoby psychologické rozebírání, jako mou osobní povinnost něco takového snášet a nehodlám takové chování od kohokoliv snášet. Je omylem mnohých lidí, když se domnívají, že máme se nad dané chování povznést a unést jej. To je jen pouhá manipulace těch, kteří takto chtějí urážet, manipulovat za pomoci urážek a hodnocení, získat tím převahu a moc nad druhým člověkem. Manipulovat tím způsobem, že ze stejného jednání obviní druhé lidi.

Asertivita, kterou se zde mnozí pokoušejí interpretovat, neznamená zvýšenou schopnost se nechat urážet, ale mimo jiné schopnost urážky omezit, případně s urážejícím přestat diskutovat. Stejně nemáme povinnost snášet lživá tvrzení. Vyvracet je. Bud diskutující budou ochotni dodržovat zdejší pravidla diskuse, nebo žádná diskuse zde nebude.

Jolana si na své kůži vykoušela, jaké je být označenou za nezralou, když předtím si zcela klidně aniž by mě znala, dovolila mi dělat „terapii,” chovat se jako můj terapeut v „terapii“ o kterou jsem ji nežádal. Stejně tak druhý anonym2. Máte-li vy dva jakékoliv osobní potíže a potřebujete si brousit na někom drápky, klidně si najděte kohokoliv jiného. Zde se žádná terapie nekoná. Tu provozuji jinde a za peníze.

Zde jsou jen blogy a jistá možnost diskuse o jejich obsahu. Nic víc a nic méně. Není zde tedy ani poradna. Kdo chce radu, může mi napsat mail a já se s ním bud domluvím písemně, nebo osobně. Konečně v kontaktech je i mé telefonní číslo.