Nad hlavou vesmír pod nohama zem XIX

Flákám se flákám, ale nějak se dostávám do formy. Vyrazil jsem v jedenáct z Týna a je půl páté a mám dvacet km za sebou a před sebou devět.

Flákám se flákám, ale nějak se dostávám do formy. Vyrazil jsem v jedenáct z Týna a je půl páté a mám dvacet km za sebou a před sebou devět. Ujdu pět, postavím někde tábor a zítra bych se měl setkat dopoledne s dcerou a Dominikem. 

Ještě mám před sebou pět dní chůze. Což není moc, ale také není málo. Nakonec předloni, také všechno v Anglii klapalo a z ničeho nic pravé koleno udělalo kách a Lukáš pro mne jel v noci dvěstě kilometrů aby mě vytáhl z bídy. A týden sem pak trávil u něj a nebyl schopný pohybu. No snad to letos ohlídám. 

Není tedy nijak extra počasí dnes. Prší chvíli, fouká vítr, takový začátek října. Už po třetí za sebou prožívám podobné léto. Tedy na cestě. V klidu jsem natáhl své milované pončo, co mám misto bundy. Když nkde sedím slouži jako ministan a větrovka. 

Momentálně sedím v mistní restauraci, kde jsou celkem asi tři hosté, pohledná servírka, zřejmě velmi vytížená. Zdá se, že každý cizi host ji vyvádí z míry. Objednal jsem si pizzu a mám dojem, že kuchař pro ni šel do Itálie. Tak abych mu poradil snad zkratku. Tak, jen jsem dopsal větu, dostal sem pizzu, nakrájenou a bez příboru. Vzpomněl jsem si jak se divil majitel motorestu v Kanadě plus Milada, když jsem chtěl k pizze příbor. No, chvíli jsem přemýšlel jestli si mám o příbor říci. Pak sem usoudil, že to nechám tak. Pochutnal sem si i bez přiboru. 

Dorazila mistní mládež vsadila si fortunu. Teď sem si všiml, že ten lokál slouží jako sázková kancelář. Jo jo, mají to vymyšlený dobře. Milion sportovnich kanálů na televizi, alkohol a sázky. To by bylo aby lidé neutráceli. 

Jo,  sem tam zírám jak lehce se vyrábějí pacienti a klienti. Neděle, chci se najíst a vlastně jídlo je až zcela druhotná záležitost. Nějak se mi ten zákon o hazardu nezdá. 

Budu ho muset prostudovat a zřejme se tomu věnovat nejen jako terapeut. I když v tw´to zemi zatím mimo postižených rodinných příslušníků tohle nikoho moc netrápí. Především ne politiky, kteří by se měli věnovat ochraně těch méně majetných a oni se místo toho věnují okrádání těch chudých. 

Určitě takových lokálů je víc. nechodím do nich za normálních okolností, ale takhle sem objevil něco, co mě skutečně dohřálo. Pokud se kampani budou věnovat závislí, nebude to mít efekt. Chce to lidi, kteří mají váhu a slovo ve společnosti.  Jo jo. Zatím mám dovolenou. Až se vrátím, poradím se s chytrými. Nejlépe asi právníci. Nakonec už jsme s Kryštofem přemýšleli jak založit poradenstvi s terapeutickou i právní pomocí, takže tohle by mohl být malý začátek. Jo jo.