Mýlit se je lidské. Mýlit se vždy, je sociálně demokratické

Ne vždy se člověku splní všechny jeho přání. Nesplnilo se mi přání, aby Anglie postoupila do finále. Chorvati byli lepší.Dlužno uznat.

Taky se říká, že si člověk má dávat pozor na to, co si přeje, protože by se mu to mohlo splnit. I tohle jsem párkrát zažil a ne vždy jsem byl z toho nadšený. Někdy si nepřeje člověk nic a splní se něco jen tak, jako mimochodem.

Dnes jdu na promoci jednomu svému klientovi, který při zaměstnání vystudoval medicínu. Kdysi dávno, asi před devíti lety, když jsem ho na komunitě viděl, nikdy by mě nenapadlo, že zrovna on. A musím říci, že jsem nadšený, protože mne i ostatní překvapil, když před šesti léty se na tu medicínu přihlásil a trval na tom, že ji vystuduje při zaměstnání. Moc jsem mu nevěřil, ale jak je vidět, ne víra druhých, ale víra vlastní pomáhá.

A po fotbale jsem sledoval, jak se dohadují poslanci a jak ztrácí nervy premiér této země. Jen mě ujistil v mém mnohokrát opakovaném tvrzení, že nejvíc namíchnou fakta, jež někomu někdo sdělí jen tak, s otazníkem, jak by se řeklo, „co to udělá?”. Udělalo to docela dost. Pan premiér ke své škodě ztratil glanc a v době internetu to video bude putovat a putovat, od člověka k člověku.

Že po něm házeli předměty, když chtěl sdělit demonstrantům něco hezkého, také nesvědčí o dobrých nervech demonstrujících, ale v této zemi jaksi vajíčka a jiné podobné předměty dav používá jako vyjádření nesouhlasu. Není to slušné, demokratické, ale v davu se vždy najde pár pitomců, co něco nedomyslí.

Ovšem, i já dnes si občas opakuji onu říkanku …nechme samet sametem,pánové a dámy, buďto s nimi zametem, nebo oni s námi. No, doufám, že tenhle bolševický progres je jen momentálním výstřelkem. Díky Andrejovi, který je zlikviduje, jako zlikvidoval socany. Zbylí socani mu slibují věrnost a důvěru do první zrady. Jak se v noci někteří z nich zaklínali. Na ono vypovězení důvěry od socanů Andrejovi bych si rád koupil lístek do první řady.

Moc hezky socanům a nám všem připomněl ze stenografického záznamu onu debatu pět dní před loňskými volbami v kauze Lithium pan Stanjura. Tohle stálo za vyslechnutí. Co říkali socani, co Babiš & company. Už se těším, co budou říkat za rok či dva.

Jak říkal F.J. Strauss. Mýlit se, je lidské. Mýlit se vždy, je sociálně demokratické! Socani jsou nepoučitelní, jak svým chováním potvrzují socani. Bohužel se sem nehodí ono přísloví: Kdo chce kam, pomozme mu tam. Natáhli nás tam všechny. I s bolševikem. Jo jo.

Už se těším, až zase tenhle popěvek bude zcela aktuální.

1 komentář

  • Jihan napsal:

    ANO, taky doufám,”že to menší zlo” zamete s komunisty i socany a snad si pravice ODS, Topka a KDU uvědomí, ze je potřeba, v politickém zájmu, oslovit i masy a ne jen Kavarnu😎