Dárek k narozeninám

Markéta měla narozeniny. A dostala „báječný dárek.” Vykradli ji a poničili auto. Přiznám se že bych s těmi, co to udělali moc soucitu neměl. Vztek jsem měl parádní.

Markéta měla narozeniny. A dostala „báječný dárek.” Vykradli ji a poničili auto. Přiznám se že bych s těmi, co to udělali moc soucitu neměl. Vztek jsem měl parádní. Má takhle trápení a ještě do toho tohle. Konečně dnes a denně se setkávám s lidmi, kteří dělají takzvaně peníze. To jest, kradou, někteří i loupí aby měli na drogy a hazardní hru, případně chlast. Jsem terapeut a ty lidi v terapii beru, tak jak jsou. Jenže i přesto že jsem terapeut, myslím si že v případě kriminálních činů není na místě přílišná tolerance. Nějak pořád nemohu skousnout přístup některých humanistů, že tresty nepomáhají. Ti humanisté říkají.

Tresty nevychovávají, ale pokud jsou rychle a neprodleně vyneseny, pak dost značně odrazují. Ne všechny, ale mnohé. Ti lidé nekradou z nouze, z nedostatku příležitostí vydělat peníze. Kradou aby měli na svoje potěšení. Tedy jednoduše řečeno, kradou pro zábavu. Kradou, protože krást je snadné. Nikdo nic nehlídá, protože nám namluvili, že se to uhlídat nedá. Pokud někdo krade z plezíru, pak ať si onu zábavu užije celou.

Jenže: Policisté si vedou své privátní války o moc, prodávají fotografie, odposlechy a informace a jiné věci. Politici krčí rameny. Ti mají starosti jak se udržet v parlamentu, radě obce a jiné.My také krčíme rameny a mnohdy se bojíme lumpů i policajtů. Protože policajti, kteří jsou placeni za pořádek a zákon, nechají klidně násilníky zbít lidi, A hlavně se někteří starají jen o své úplatky. Lidé kteří se vůbec nezajímají o fotbal, hokej nebo jinou podobnou kratochvíli se v takových chvílích bojí za bílého dne na ulici.

Jsem poslední který by tou kratochvílí opovrhoval, ale nějak mi má hlava šedivá nebere, z jakého důvodu platím daně, když za ně nic nedostanu. Ani pocit bezpečí, že mohu přejít přes centrum města a nemuset přitom ovládat střelbu z pistole obouma rukama a k tomu bojová umění, zahrnující smrtící údery, které snad zastaví útočníky.

Vypadá to, že si už nemůžu dát ani zmrzlinu, protože potřebuji mít obě ruce volné. Volné abych udržel místo zmrzliny ruku na pažbě pistole a nebo kasru. Abych se ubránil. A jít na fotbal a nedívat se na něj v televizi? Vždyť v době konání nějakého zápasu to vypadá, že jen vyjít do města je vysoce riziková záležitost, při které mé cesty po Evropě, Jižní Americe a Kanadě jsou procházkou kolem dobře hlídaného dětského hřiště.

Zdá se že je na čase, to skutečně spočítat všem těm, co v tom parlamentu a obecních radách už sedí dostatečně dlouho a nic nepředvedou. Jsou sice tací jako Pavel Ždárský, který politiku dělá ze zábavy, protože svých vlastních peněz má dost a nepotřebuje si je hrabat jinde, ale takových jako on moc není. Už by bylo docela dobré se zeptat těch co odpovídají za policii, ať městskou nebo státní, kde že jsou ti policajti, kteří nás mají chránit a pomáhat nám. A z jakého důvodu nekonají? Nekonají, když někde někoho nalití, zfetovaní hošani, jen tak pro potěšení přizabijí. A drazí, velmi draze vycvičení svalovci se opírají o auta vše nafilmují. a neudělají a ni zbla.

Nafilmují, pak údajně seberou tři sta lidí, se tedy takhle chlubili a ti zatčení ten bordel po sobě, co nadělali neuklízejí? Kde jsou soudci, kteří by v takovém případě okamžitě rozdali veřejně prospěšné práce pro tyhle hošíky. „Sbalili tě chlapečku, jak močíš nalitej na zeď v centru města, rozbíjíš láhve od kořalky, piva, vína, biješ občany, procházejíci se po městě, tak si pamatuj, že demokracie, svoboda slova, svoboda shromažďování, provozování různých kratochvílí má svoje meze. A jestli ty meze nehodláš dodržovat, tak ti my policajti nakopeme tak, že si týden nesedneš. A soudce ti dá takový flastr, že se pár dní domu k mámě nepodíváš.”

Jenomže humanisti, co jsou samý humanismus, a tolerance včetně. Nic nevidí, neslyší, jen tu policejní „zvůli.“ Protože ti humanisti typu Kačky rvačky, se perou s policajty jen aby si udělali kariéru jako ochránci lidských práv. Tedy čích práv? Toho zmláceného na Staromáku, co má potíž zůstat naživu, nebo těch provozovatelů restaurací, kde si klidně chorvatští fanoušci nezaplatí, nebo okradené Markéty, protože nejen ona, ale kdokoliv další může být okraden, přepaden, zmlácen. V podstatě beztrestně a za bíleho dne.

Tedy v tom případě, že se neumí bránit, nebo není schopný. Aby bylo jasno, nevolám po tvrdé ruce, která se nebude mazlit. Volám po nekompromisním vyžadování dodržování zákona, od těch, kteří to na sebe za naše peníze vzali. Jestli se bojí chránit zákon a pořádek, ať to řeknou, svléknou uniformu, soudci taláry státní zástupci odevzdají legitimace a mohou klidně dělat cokoliv jného. Třeba ty ochránce lidských práv.

Budou vypadat vznešeně sami před sebou, vznášet krásná slova a já si pořídím opakovačku brokovnici, takovou jakou měl Steve McQueen ve filmu Útěk a pokusím se ochránit sám. Rozhodně si myslím, že tahle brokovnice bude mít větší odrazovací efekt, než všechny ty kecy i k davu v televizi o toleranci a pochopení. Někteří lidé jednoduše nic nepochopí dřív, než jim dopadne pendrek na hlavu, případně do nich někdo nevpálí pár broků. Pak se jim rozsvítí. Pokud se jim nerozsvítí, tak je bolí hlava a nebo mají broky v břiše. Jako korektivní zkušenost je tahle metoda poměrně účinná.

Nebudu muset vyhazovat peníze za systém, který jen čerpá a nic skoro nedává.
Jestli si lidé v těch institucích co mají pomáhat a chránit, chtějí udržet místa, platy, prestiž musejí předvést výkon. Nejsme charita, a neudržujeme policejní, parlamentní nebo soudní chudobince pro potřebné, ale neschopné policajty, soudce, a státní zástupce. Tyhle instituce neslouží k jejich zaopatření. Chudobinec má jiné parametry než jsou luxusně vybavené auta a kanceláře soudců, státních zástupců případně policejních důstojníků.

O parlamentu a dalších podobných místech nemluvím. Mějte kluci a holky hezky zařízený kanceláře, slušné platy, ale starejte se. A nekrmte mi uši svými kecy o potřebě nových přísnějších zákonů. Nedostatku policajtů a jiných podobných smutných historek. Jestli se ten policajt co sebral Kačku rvačku neprovinil, pak je na čase obvinit tu dámu z porušování veřejného pořádku. Parlament by ji měl vydat k trestnímu stíhání. Stejně tak ten, co nedal rozkaz rozehnat ty mládence co na Staromáku, co tam dělali beztrestně brajgl by měl jít před soud za zanedbání povinnosti, porušení služební přísahy a a já nevím co ještě. Žádný muž tvrdé ruky. Ale jen a jen dodržení toho, co mají napsáno policajti na autech. Pomáhat a chránit.

Lotři byli, jsou a budou. To je zcela jasné. Jenže jak známo počet lotrů se úměrně snižuje s nekompromisním vyžadováním dodržení pravidel. Jestli mají soudci, policajti, státní zástupci a politici zájem, tak je proškolím v efektivitě přístupu k pravidlům, jejich aplikací do života. Zjistí, že dodržení pravidel a zákonů není nic složitého. Stačí jen chtít. A nemusí jich být zas až tolik. Mnohokrát jsem v životě slyšel, že něco nejde. Mnohokrát jsem to slyšel a nějak jsem nebral vážně, ty řeči a nebo mi nikdo neřekl, že to nejde a já jsem to udělal.

Pak těch okradených nebude zas až tolik a ti co by mohli být zmláceni a nebudou, se klidně na nábřeží můžou v klidu dívat na panorama Hradčan, kde vlaje ta standarta s nápisem. „Pravda vítězí“ Nebo pojedou v klidu domu, vlakem, autem, Metrem a nikdo je nezabije, při nedovoleném předjíždění, nástupu do vlaku a nebo při žádosti o místo v Metru.

A Markétu to nebude stát 50 000 nebo víc. Možná že to zaplatí pojišťovna, ale stejně ty peníze napřed Markéta bude muset vyndat ze své kapsy. Dárek k narozeninám. Jo jo.