Bolševici a soudruzi

Byl mi zablokován účet na iDnes. Neb jsem soudruhům a bolševikům, říkal soudruhu, bolševiku. I když, dokonce jsem si odpustil urážlivá slova, jako „zasraný bolševiku.” Či „debilní soudruhu.” Inu, jeden dnes neví, co je správně. Pokud někdo zastává komunistické ideály, pak je zvláštní že neunese ten správný název, se kterým se ti děvčata a hoši titulují. Najednou cenzura a restrikce.

Jak je vidět, sice jsou komunisté, přípdně se jako komunisté chovají, leč nějak pořád mnozí lidé se tají tím, co vlastně jsou. Asi se v hloubi duše chápou, že co zastávají, nemá zas až tak dobrou pověst. Takže jsem zablokovaný, chápu že na iDnes asi si už nevrznu.

Největší legrace je v tom, že ráno mi dali blog na „Zaujalo nás” a za dvě hodiny jsem byl out. Jak je vidět, nic v životě není jistého. Pokud se někdo chová jako bolševik, vede řeči jako bolševik, jistě, tedy, alespoň se domnívám, je si vědom toho, že soudruh prostě je. Budu se muset někde zeptat, zda slovo „soudruh a bolševik” je fakt urážka?

Jo, někdy si říkám, jestli jsme jim opravdu pořádně zazvonili. Možná se stydí za ty miliony mrtvých, kteří zemřeli v rámci třídního boje. Tedy v rámci toho, že se ti zavraždění lidé nechtěli tak úplně smířit s tou totalitou, co nám nařizovala, co si máme a nemáme myslet, podobně jako se dnes pokouší nová totalita v rámci korektnosti nám říkat jaká slova jsou a nejsou vhodná.

Lidé někdy mají představu, že asertivita je buď všechno vyhrát, nebo všechno snášet. Být nad věcí. Pravda, ta představa o naprosté výhře je mezi lidmi rozšířená, z toho důvodu lidé s myšlením, kterému já říkám bolševické, nemají asertivitu rádi, nerozumí tomu principu, případně ty kteří jsou asertivní se snaží neustále dehonestovat, obviňovat. Osočovat z neúcty, pokud ji například sdělíte, zcela asertivně, že na jejich poznámky nejste nijak zvědaví. Nejsem zvědavý, nemám potřebu vám něo vysvětlovat, něco hájit. Berou to jako neschopnost komunikovat.

Nedá se nic dělat, vynutit si nic nemůžu, soukromá platforma, mají právo si určit pravidla, mají právo si vynutit jejich dodržování. Musím se spokojit zatím jen se svým webem, kde publikuji naštěstí souběžně s iDnes. Jediné, co mohu, je si tam číst blogy něktetých zajímavých lidí, případně jim napsat mail. Ukázka těch deseti závadných příspěvků, za které mi byl zrušen účet na iDnes.
Dobrý den,
protože vám bylo smazáno deset diskusních příspěvků vložených za posledních devadesát dní, nemůžete do diskusí na iDNES.cz vkládat další příspěvky.
Váš účet na Účtu iDNES.cz byl automaticky zrušen.
Prosíme, přečtěte si pozorně své zablokované příspěvky i pravidla pro diskutování.
Na nepodepsané a urážlivé či vulgární e-maily nebudeme reagovat. Děkujeme za pochopení.
Zdraví tým serveru iDNES.cz.
Smazané příspěvky
11:03 3.11.2018
Paní Vlková, vaše příspěvky jsou jeden velký nářek, možná vám to nedochází. Ale je tomu tak, podobná soudružce Palkové, obě umanuté, obě toužící po výhře, obě se neustále něčeho dožadující. V tom jste si podobné.
12:17 2.11.2018
To mi došlo vychovaná soudružko. Přijdte zas.
11:11 2.11.2018
Soudružko pěkně vítám. Sedněte si, vemte si buchtu, ať nám nevynesete spaní. A něco hezkého, poutavého ze života nám povězte.
6:29 2.11.2018
Smazal jsem některé příspěvky soudružky Palkové, neboť, už sem jen kopírovala, co kopírovala jinam. Má-li kdo zájem, přečte si je jinde. 1:56 2.11.2018
Jo vy jste ta soudružka, co nerada Kung Fu panda. Tak už chápu vaše postoje.
1:11 2.11.2018
Soudružko, vy si pletete lichotku s komplimentem, zřejmě nezvládáte psaný text, ale to nevadí, jistě se můžete zlepšit. Ovšem pokud splňujete soudružko vy ty atributy správné ženy, o tom by se dalo diskutovat. Pochlubte se co je ná vas tak vyjimečného, 11:49 6.10.2018
A ty si na té správné straně soudruhu dodnes, co? I Preslerem a Hermánkem.
11:03 6.10.2018
Ale soudruhu Preslere, vymazal jsem vaše příspěvky za bolševickou propagandu. 🙂
16:13 28.9.2018
Hele práskači, věnuj se práskání a neruš 11:01 26.9.2018
Hermánku jsem Jan nikoliv Honza, takže si to pamatuj Hermánku I když kovaní bolševici jako ty ztrácí paměť.

Poslední příspěvek , se týká člověka, který je v evidenci StB veden jako agent. Jsem si vědom toho, že jsem nebyl vlídný na soudružky, soudruhy, nechci být vlídný na lidi, kteří mají tento způsob myšlení, protože jsem už jednu totalitu zažil, nehodlám, pokud k tomu mohu přispět zažít druhou. Má-li kdo komunistické názory a chování, nehodlám ho nechat v bludu. Bolševickými myšlenkami to začíná, koncentráky končí. Jo jo.

A na závěr dvě písně pro ty, co si myslí, že se nic neděje. Jednu jsem se učil povinně ve škole. Všimněte se, že se v ní zásadně mluví o zničení, nikoliv o změnu k lepšímu, ale o násilí. Tedy je ono násilí skryto za jakýmisi zářnými rudými zítřky, kterí nikdy nepřišly.

A pak když ten rudý prapor vítězně zavlál mělo to tyhle konce:

5 komentářů

 • dalibor napsal:

  Jo, potrefená husa nejvíc kejha. Někdo na iDnes se pořádně naštval. Z toho si nic nedělej.

 • Jan napsal:

  Ač jsem nebyl soudruhem a nejsem soudruhem, vím jak se soudruzi chovají a nenechám je tápat. Ale zřejmě se asi v něčem míjíme. 🙂

 • Jan napsal:

  Pochopitelně, pokud se někdo jako komunista chová a netuší, že se tak chová, pak je dobré ho oslovit, jak se sluší a patří. 🙂

  • David napsal:

   Pak je celkem logicky soudruh také ten, co druhého diskutujícího osloví jako soudruha. A také pouze soudruh může vědět, jak se má soudruh chovat.

 • David napsal:

  No, oslovení soudruhu mezi sebou použvají soudruzi, ne? Tak pokud jste tak zvyklí oslovovat své okolí, tak by na to měli být připravení.